Ako udržať zeleninu co najdlhšie sviežu

Naposledy aktualizovaný 13.5.2020 14:04

Sezónne ovocie a zelenina sú vynikajúce, ale ich udržiavanie v čerstvom stave môže byť výzvou.Ako udržať špargľu čerstvú

Zabráňte vyschnutiu špargle. Nedávajte dolu gumičku, aby zostávala špargľa vo zväzku a zastrihnite ju asi 2,5 cm od koncov. Špargľu postavte zvisle do pohára obsahujúceho 2,5 alebo 5 cm vody a voľne prikryte plastovým vreckom. Ostane svieža až 7 dní.


Ako udržať avokádo čerstvé

Avokádo sa veľmi dobre udržuje v chladničke, pretože chladenie zastavuje proces zrania. Nechajte avokádo dozrieť na pulte a potom použite chladničku na zachovanie zrelosti. V zhone? Vložte avokádo do papierového vrecka, aby ste urýchlili dozrievanie.


Ako udržať brokolicu čerstvú

Brokolica je chladnomilná plodina a potrebuje vysokú úroveň vlhkosti, takže sa najlepšie uchováva v zásuvke na zeleninu vašej chladničky s vysokou vlhkosťou. Neskladujte spolu s ovocím, pretože sa brokolica kazí z etylénového plynu, ktorý ovocie produkuje.


Ako udržať šalát čerstvý

Šalát sa tiež najlepšie uchováva v zásuvke na zeleninu vašej chladničky s vysokou vlhkosťou - to je prípad všetkých listových zelenín. Ak nemáte kontrolu vlhkosti - šalát umyte, zabalte ho do papierových utierok a zatvorte vo vhodnej nádobe.


Ako používať regulátor vlhkosti

Ste zmätení z ovládacích prvkov vlhkosti vo vašej zásuvke na zeleninu? Existuje jednoduché pravidlo. Veci, ktoré hnijú, potrebujú nastavenie nízkej vlhkosti, zatiaľ čo veci, ktoré vädnú, vyžadujú vysokú vlhkosť. Udržujte ovocie oddelené, pretože často kazí zeleninu produkciou etylénového plynu.