Ako prať džínsy

Naposledy aktualizovaný 14.5.2020 9:24

Perfektné džínsy sú viac ako nevyhnutný šatník, je to investícia. Ak im dáte správne množstvo lásky a starostlivosti, vaše džínsy sa s vekom zlepšujú a zlepšujú.


1. Ako prať džínsy bez vyblednutia

Nezabudnite oddeliť džínsy od bielych alebo iných svetlých odevov, pretože by mohli púšťať farbu. Ak je to možné, používajte náš program džínsy/denim na práčkách, ktorý je ideálny pre všetky druhy džínsov.


2. Pranie nových džínsov - skontrolujte štítok starostlivosti

Niektorí výrobcovia odporúčajú vykonať prvé pranie ručne: obráťte si džínsy naruby, nalejte malé množstvo tekutého čistiaceho prostriedku do vody a nechajte ich namočené najmenej 45 minút, občas jemne premiešajte. Potom ich dôkladne opláchnite studenou vodou a nechajte ich vyschnúť.


3. Prací prostriedok na džínsy

Nezabudnite svoje rifle prať so správnym čistiacim prostriedkom. Nájdete veľa pracích práškov, ktoré sú špeciálne namiešané pre farebné odevy. Tekuté pracie prášky alebo kapsule si rozumejú s džínsami najlepšie, pretože sú šetrnejšie k farbám.


Čistenie a ošetrenie džínsov

Náš systém ÖKOmix ošetruje vaše džínsy. Na rozdiel od iných práčiek, ktoré miešajú prací prášok a aviváž v bubne, náš exkluzívny systém ich premiešava skôr, ako sa voda dokonca dotkne odevu, aby poskytol jemnejšiu starostlivosť.