Ako prať košele - tri tipy

Naposledy aktualizovaný 13.5.2020 14:47

Po generácie trendy prichádzali a odchádzali, ale biele košele boli vždy v móde. Teraz je ľahké udržať ich biely a svieži vzhľad aj bez chemického čistenia, stačí sa riadiť našimi tipmi.


1. Skontrolujte štítok

Pred praním rozopnite všetky gombíky vrátane manžiet a golierov. Nezabudnite skontrolovať odporúčania na štítku, aby ste získali najlepšie pokyny týkajúce sa optimálnej teploty a základnej starostlivosti.


2. Prací prostriedok vyberajte obozretne

Ak chcete, aby vaša košeľa vyzerala ako nová, použite prací prášok s obsahom bielidla, aby biela zostala skutočne biela. 


3. Ponechajte dostatok priestoru

Medzi odevmi a hornou stranou bubna nechajte priestor tak na medzeru šírky rúk, aby ste ochránili všetky vaše odevy pred zvyškami čistiaceho prostriedku, ktorý sa z tkanín dostatočné nevymácha. 


Aby boli vaše košele ako nové

Vaše obľúbené košele zažijú veľa. Každodenný ruch a zhon zničí svieži a čistý pocit, ktorý máte tak radi.  Aby ste košeliam vrátili ich "šmrnc" už za 30 minut, použite parný program, ktorým sú vybavené naše pračky ProSteam. Para uvoľňuje a narovnává vlákna a odstraňuje pachy, aby ste si mohli čo najrychlejšie užívať ten nenapodobiteľný pocit čistej mäkkej bavlny. Pokiaľ je vaša pračka vybavená funkciou PlusSteam, ktorá na konci programu pridá paru a tým omedzí pokrčenie až o třetinu, nebudete musieť ani toľko žehliť.