Ako prať oblečenie, aby sa zachovali farby

Naposledy aktualizovaný 14.5.2020 9:35

Farba môže vyblednúť a stratiť svoju sytosť rýchlejšie ako tmavé alebo biele oblečenie. Ak im však poskytnete jemnú a ohľaduplnú starostlivosť, vydržia vaše farebené odevy živé a pôsobivé oveľa dlhšie. 


1. Môžete prať spolu farebné a biele oblečenie?

Odporúčame vám, aby ste svoje odevy roztriedili podľa farby - svetlé oblečenie, ako sú fialové, červené a oranžové farby, sa dá prať spolu, a takisto modré a zelené. Biele oblečenie vždy perte samostatne - a ak nájdete oblečenie, ktoré neladí so žiadnym iným, radšej ho vyperte ručne.


2. Postarajte sa o škvrny

Niektoré škvrny vyžadujú trochu ďalšej starostlivosti a pozornosti: odev skontrolujte a na škvrnu naneste malé množstvo tekutého pracieho prášku a potom jemne preperte vo vode. Vyvarujte sa programom s vysokými teplotami, pretože by mohli trvalo zapečatiť akékoľvek škvrny alebo zafarbenie. 


3. Ak máte pochybnosti - perte oblečenie prevrátené naruby

Odevy vždy otáčajte naruby, aby ste minimalizovali odiranie vlákien a nezabudnite nechať medzeru medzi bielizňou a hornou časťou bubna, ktorá je aspoň na šírku ruky. Vyberte si nízku teplotu; jemný alebo stredný prací cyklus (maximálne 30).


Ako prať oblečenie bez vyblednutia farieb

Náš systém SoftWater čistí vodu, takže pracie prášky pracujú efektívne, dokonca aj pri nízkych teplotách. Jemné, ale dôkladné čistenie udržuje farby vašich odevov tak svetlé, ako v deň, keď ste ich kúpili. Je to všetko o vode. Unikátny filtračný systém odstraňuje škodlivé minerály a nečistoty a zabezpečuje šetřnejšie, ale dôkladné pranie.