Ako prať vlnu

Naposledy aktualizovaný 14.5.2020 8:44

Vlna, navrhnutá tak, aby vydržala roky, je veľkou investíciou, ak sa o ňu správne postaráte. Či už ide o nadčasový kabát alebo každodenný sveter, tieto rady vám pomôžu, aby vám oblečenie z vlny vydržalo čo najdlhšie.


1. Pranie vlny vo vašej práčke

Ak vaša práčka nemá cyklus vlny, odporúčame vám použiť cyklus prania za studena, ktorý imituje "ručné pranie“. A vždy perte vlnu obrátenú naruby.


2. Vyberte si čistiaci prostriedok na vlnu obozretne

Nepoužívajte agresívne pracie prostriedky, „bio“ čistiace prostriedky obsahujúce enzýmy ani žiadne čistiace prostriedky obsahujúce bielidlá. Mal by sa použiť špeciálny čistiaci prostriedok na vlnu.


3. Ako správne skladovať vlnené odevy

Uložte svetre poskladané na podložke, aby ste ich ochránili pred napínaním. Ak ich musíte zavesiť, použite špeciálne navrhnuté vešiaky na pleteniny, aby ste im poskytli maximálnu podporu.


Ako sušiť vaše vlnené oblečenie

Teraz už môžete sušiť svoje vlnené oblečenie v sušičke s istotou, že zostane v dobrom stave. Sušičky AbsoluteCare ponúkajú jedinečný cyklus vlny. Špeciálna rychlosť bubnu udržuje vašu vlnu rozprostrenú na stene bubna. Takže máte zaručené, že sa oblečenie nezrazí a je chránené proti zamotaniu a skrúteniu.