Biele oblečenie sa zmení na sivé po vypraní v mojej práčke/práčke so sušičkou

Naposledy aktualizovaný 18.9.2020 6:03

Problém

  • Biele oblečenie sa po vypraní zmení na sivé

Týka sa to 

  • Spredu plnená práčka/práčka so sušičkou
  • Vrchom plnená práčka

Riešenie 

1. Bielu bielizeň vždy vytrieďte od farebnej bielizne a perte ju samostatne

2. Používajte prací prostriedok na bielu bielizeň (obsahujú bieliace prípravky) 

3. Používajte správne množstvo pracieho prostriedku vzhľadom na tvrdosť vody a znečistenie oblečenia

4. Dbajte na to, aby fľaša s pracím prostriedkom bola dôkladne zavretá (niektoré bieliace prípravky sa môžu vyparovať)

Príčina    

  • Ak používate nesprávne množstvo pracieho prostriedku, vodný kameň a pena z pracieho prostriedku sa môžu nahromadiť na odevoch (sivá vrstva). 
  • Biele uteráky, ktoré zosiveli v dôsledku vodného kameňa, sa môžu opäť vybieliť, ak na ich vypranie v práčke namiesto pracieho prostriedku použijete malé množstvom práškovej kyseliny citrónovej alebo octu. 
  • Biele uteráky sa dajú vybieliť, ak sa umiestnia do nádoby na pranie s 100 ml vody na 200 ml chlórového bielidla a nechajú sa odstáť na dve hodiny. Potom ich vyperte v práčke na najvyššej teplote, akú dovoľujú pokyny na starostlivosť uvedené na uterákoch.     

VAROVANIE: Nikdy nemiešajte chlórové bielidlo s inými chemikáliami, pretože by sa mohli vytvoriť veľmi toxické zlúčeniny       Objednajte si servis
Objednajte si servis

V oblasti, v ktorej sa nachádzate, ponúkame službu Fixná cena servisu. O opravu sa postarajú kvalifikovaní servisní technici Electrolux. Spotrebič najprv skontrolujeme, poruchu vyriešime a v prípade potreby vymeníme súčiastky a diely. Túto službu poskytujeme pre práčky, sušičky, varné panely, umývačky riadu, chladničky, vstavané kávovary, sporáky, odsávače, rúry a vstavené mikrovlnné rúry.