Ako prať oblečenie na šport

Naposledy aktualizovaný 14.5.2020 9:09

Odporúčame vám použiť program Šport, pretože je jemne vyladený pre športové odevy, takže ich účinnejšie perie. Dbajte na to, aby ste si vybrali ten správny prací prostriedok, ktorý bol špeciálne navrhnutý tak, aby zvládal odolné škvrny a eliminoval zápach.


1. Odstránenie škvŕn od potu

Bavlnené tričká absorbujú omnoho viac vlhkosti, takže ocenia trochu jemnejšej lásky a starostlivosti. Obráťte ich naruby a nalejte tekutý prací prostriedok na podpazušia. Nechajte vsiaknuť asi 30 minút, potom ho vyperte pri najvyššej teplote, ktorú umožňuje štítok.


2. Športový program

Športový program používajte vo vašej práčke aj v bubnovej sušičke *. Ak nemáte športový program, syntetický cyklus je veľmi podobný. Ak sú odevy silne zašpinené, nezabudnite pridať ďalšie plákanie. Pri sušení nezabudnite bavlnu oddeliť od syntetických vlákien, pretože absorbujú vlhkosť iným spôsobom.

* Iba pre vybrané produkty


3. Ako udržovať vašu športovú tašku

Medzi cvičeniami udržujte športovú tašku sviežu. Ak v taške necháte zopár vonných obrúskov do sušičky, udrží to vôňu a sviežosť. Nikdy nenechávajte športový odev ležať v taške. Vytiahnite ho čo najskôr, aj keď sa chystáte prať neskôr.


Čistenie a ošetrovanie športového oblečenia

Náš systém ÖKOMix ošetruje vaše športové oblečenie. Na rozdiel od iných práčiek, ktoré miešajú čistiaci prostriedok a aviváž v bubne, náš exkluzívny systém ich premiešava skôr, ako sa voda dokonca dotkne odevu, aby poskytla jemnejšiu starostlivosť.