Sú sušičky s tepelným čerpadlom energeticky účinnejšie ako kondenzačné sušičky?

Naposledy aktualizovaný 5.1.2024 6:54

Otázka

  • Ako dlho trvá sušenie plnej náplne v sušičke?
  • Obsluha sušičiek s tepelným čerpadlom a kondenzačných sušičiek
  • Sušia sušičky s tepelným čerpadlom dlhšie ako kondenzačné sušičky?
  • Sú sušičky s tepelným čerpadlom energeticky účinnejšie ako kondenzačné sušičky?
  • Ako dlho trvá sušenie v sušičke?

Vzťahuje sa k

  • Sušičky s tepelným čerpadlom
  • Sušičky bez tepelného čerpadla (kondenzačné)

Riešenie

Sušičky s tepelným čerpadlom sušia pri nižších teplotách ako štandardné kondenzačné sušičky, vďaka čomu sú počas sušenia šetrnejšie k tkaninám a počas procesu sušenia spotrebujú oveľa menej energie.

Pretože sušičky s tepelným čerpadlom pracujú pri nižšej teplote, dokončenie cyklu sušenia môže trvať dlhšie ako pri modeli bez technológie tepelného čerpadla. Je však potrebné mať na pamäti, že tieto rozdiely nie sú veľké a sušičky s tepelným čerpadlom spotrebujú oveľa menej energie.

Tento vzťah dobre ilustruje porovnanie energetických štítkov vzorových modelov s identickou kapacitou (8 kg), reprezentujúcich rôzne typy sušičiek.

Nižšie uvedený štítok je pre model kondenzačnej sušičky . Zariadenie má energetickú triedu B a doba sušenia pre testovací program je 154 minút. Ročná spotreba energie tohto modelu sušičky bez tepelného čerpadla je 561 kWh/rok.

Nižšie uvedený štítok sa vzťahuje na model sušičky s tepelným čerpadlom . Zariadenie má energetickú triedu A+++ a doba sušenia pre testovací program je 175 minút. Ročná spotreba energie tohto modelu sušičky s tepelným čerpadlom je 177 kWh/rok

Pred nákupom si môžete skontrolovať energetický štítok našich produktov na našich webových stránkach.

Sušičky s tepelným čerpadlom pracujú pri oveľa nižšej teplote, vďaka čomu sú oveľa šetrnejšie k vášmu oblečeniu. Pomôže to predĺžiť životnosť vášho oblečenia a umožní vám sušiť viac druhov tkanín.

Zoznam dostupných sušiacich programov a ich trvanie nájdete v návode na použitie vášho zariadenia.