Uhlíkové filtre odsávača pár - čistenie, dlhá životnosť

Naposledy aktualizovaný 7.6.2023 11:43

Otázka

  • Ako na údržbu odsávača pár
  • Uhlíkové filtre odsávača pár - čistenie, dlhá životnosť

Riešenie

1. Štandardné uhlíkové filtre by sa mali vymeniť cca. každé 6 mesiace alebo častejšie, ak sa odsávač používa intenzívne.

K nasýteniu uhlíkového filtra dochádza po viac alebo menej dlhšom používaní, v závislosti od druhu varenia a pravidelnosti čistenia tukového filtra. V každom prípade je potrebné filter vymeniť aspoň každé štyri mesiace.

Štandardný uhlíkový filter sa NEDÁ umývať ani regenerovať.

Nový filter, produkty na údržbu a príslušenstvo si môžete objednať v našom internetovom obchode.

2. Uhoľné filtre s dlhou životnosťou možno zvyčajne umyť a obnoviť, keď už neabsorbujú paru z panvíc.

Za normálnych okolností by sa uhlíkové filtre vo vašom odsávači mali čistiť každé 3-4 mesiace alebo častejšie, ak sa odsávač pár často používa.

Pri intenzívnom používaní odsávača pár umyte uhlíkové filtre s dlhou životnosťou maximálne 5-krát. V ostatných prípadoch je možné filtre umyť až 8-krát, kým ich bude potrebné vymeniť.

Keď filtre už nepohlcujú pachy z prípravy jedla, mali by ste ich vymeniť.


Objednajte si servis
Objednajte si servis

V oblasti, v ktorej sa nachádzate, ponúkame službu Fixná cena servisu. O opravu sa postarajú kvalifikovaní servisní technici Electrolux. Spotrebič najprv skontrolujeme, poruchu vyriešime a v prípade potreby vymeníme súčiastky a diely. Túto službu poskytujeme pre práčky, sušičky, varné panely, umývačky riadu, chladničky, vstavané kávovary, sporáky, odsávače, rúry a vstavené mikrovlnné rúry.