BEZZÓNOVÁ INDUKCIA - AKO ZAČAŤ

Naposledy aktualizovaný 25.4.2022 13:02

Začať s vašou bezzónovou indukčnou varnou doskou AEG TotalFlex je rovnako jednoduché a intuitívne ako varná doska samotná. Nižšie sú uvedené niektoré kľúčové vlastnosti a ich funkcie. Nájdete tu aj tipy na čistenie a ako dosiahnuť väčšiu udržateľnosť a energetickú účinnosť vo vašej kuchyni pri varení.

TOTALFLEX

TotalFlex reagujúci na dotyk a ponúka neobmedzenú flexibilitu, plnú kontrolu a zážitok z varenia na vašej bezzónovej indukčnej varnej doske. Po zapnutí môžete panvice umiestniť kamkoľvek na povrch a zariadenie bude detekovať váš pohyb a reagovať naň pre najlepší indukčný výkon. Bez ohľadu na veľkosť vášho hrnca alebo panvice na varnej doske je pre vždy pohodlné miesto bez toho, aby to narušilo proces varenia.


ACTIVETOUCH

Najlepšie indukčné varné dosky sú intuitívne. Jednoducho zapnete varnú dosku a umiestnite nádobu kamkoľvek, a tá sa automaticky rozsvieti a ukáže, ktoré varné zóny sú práve používané. Po výbere uvidíte teplotu a úrovne výkonu na červeno a zvyšok zostane biely. Podsvietené LED svetlá indikujú, kde je riad umiestnený, a poskytujú úplnú kontrolu a flexibilitu pri varení.FUNKCIA BRIDGE

Funkcia Bridge vám umožní spojiť dve varné zóny do jednej veľkej varnej zóny. Ideálne pre planchas alebo obdĺžnikové hrnce na pečenie. Keď na sklenenú indukčnú varnú dosku položíte kovovú panvicu alebo hrniec, varná doska zistí, že panvica pokrýva dve varné zóny. Automaticky sa zobrazí ikona "mosta". Jedným kliknutím spojíte tepelné zóny, aby ste mohli pomocou jedného ovládača upraviť úroveň výkonu a čas pokrmu.

Ak sa z nejakého dôvodu ikona mostíka nezobrazí, zvoľte režim varenia ručne. Medzi tieto režimy patria: Stredová, Vertikálna, Horizontálna a Štandardná varná zóna. Indikátory varných zón sa automaticky zmenia, aby zobrazovali možné kombinácie bez ohľadu na veľkosť nádoby.

Bez ohľadu na konfiguráciu varenia alebo úrovne výkonu je dôležité mať všetky hrnce a panvice na povrchu bez toho, aby ste zakrývali užívateľské rozhranie horúcim riadom.

TIPY PRE UDRŽATEĽNOSŤ

S bezzónovou indukčnou varnou doskou môžete urobiť niekoľko krokov, aby ste dosiahli väčšiu udržateľnosť počas procesu varenia. So šikovným a účinným časovačom Eco Timer zvoľte požadovanú dobu varenia a vaša varná doska sa predčasne deaktivuje pomocou zvyškového tepla a úrovní výkonu, aby bolo zaistené, že vaše jedlo bude správne hotové. Táto funkcia je skvelý spôsob, ako šetriť energiu a zároveň je efektívna.

Ďalším dôležitým a jednoduchým tipom pre lepšiu udržateľnosť je používanie pokrievky pri varení alebo smažení. To umožňuje rýchlejší ohrev alebo využitie zvyškového tepla.

DETSKÁ POISTKA

Ďalšou funkciou bezzónovej indukčnej varnej dosky, ktorá je v kuchyni bezpečnejšia ako plynová varná doska, je detská poistka. Detská poistka vám dáva kontrolu nad pôsobením tepla z keramického povrchu alebo nad akýmkoľvek nechceným použitím samotnej indukčnej varnej dosky.

TIPY NA ČISTENIE

Bezzónovú indukčnú varnú dosku je možné ľahko čistiť a udržiavať ju čo najlepšiu. Začnite čistením povrchu po každom použití a uistite sa, že váš riad má čistú základňu. V prípade každodenného rozliatia povrchu varnej dosky stačí na škvrnu položiť mokrú handričku, aby sa zaschnuté jedlo alebo tekutina zmäkčili, a dokončiť krémovým čističom na keramické sklo. Pri použití čističa sa vyhnite prípravkom s abrazívnymi chemikáliami alebo vysokou kyslosťou, ktoré znečisťujú čierny povrch. Na varnú dosku je dobré použiť žiletku. Len sa uistite, že je čistý a ostrý.

Ihneď odstráňte z povrchu: roztavený plast, plastovú fóliu, cukor alebo jedlo s cukrom.

Odstráňte, keď je varná doska vychladnutá: krúžky vodného kameňa, vodné krúžky alebo mastné škvrny vlhkou handričkou a neabrazívnym krémovým čističom na sklokeramické sklo. Lesklé kovové zafarbenie je možné z čierneho povrchu odstrániť roztokom vody a octu a mäkkou handričkou.

POWERBOOST

Symbol „P“ na vašej varnej doske odkazuje na funkciu PowerBoost. Táto funkcia, ktorá je oveľa rýchlejšia ako plyn, vám dáva plnú kontrolu nad vašou indukčnou varnou doskou, poskytuje rýchly nával tepla a umožňuje vám uvariť vodu takmer okamžite. Je ideálny pre úlohy, ako je varenie zemiakov a ďalšie rýchle varenie, ako je opekanie mäsa. Vzhľadom na jeho rýchlosť a výkon je dôležité byť pri používaní oleja opatrní a nenechávať panvicu bez dozoru.


Objednajte si servis
Objednajte si servis

V oblasti, v ktorej sa nachádzate, ponúkame službu Fixná cena servisu. O opravu sa postarajú kvalifikovaní servisní technici Electrolux. Spotrebič najprv skontrolujeme, poruchu vyriešime a v prípade potreby vymeníme súčiastky a diely. Túto službu poskytujeme pre práčky, sušičky, varné panely, umývačky riadu, chladničky, vstavané kávovary, sporáky, odsávače, rúry a vstavené mikrovlnné rúry.