O AEG

VŽDY O NÁPAD VPREDU

130 rokov inovácií

Neúnavne pracujeme na tom, aby sme vždy boli o krok napred. V roku 2017 sme oslávili 130 rokov od doby, kedy sme začali vnášať inovácie do vašich domácností. Naše pôsobenie na trhu vždy spočívalo v prepájaní najvyspelejších technológií s prepracovaným dizajnom v súlade s myšlienkami a filozofiou Petera Behrensa, ktorý vždy usiloval o dokonalosť z formálneho i funkčného hľadiska. V duchu inovácií chceme aj naďalej pokračovať, aby sme mohli aj v budúcnosti rozvíjať naše dedičstvo.

first aeg office

pohľad späť

Spoločnosť AEG založil v roku 1883 Emil Rathenau ako Deutsche Edison-Gesellschaft für angewandte Elektricität. Zlúčením s dcérskou spoločnosťou Telefunken AG a následnou akvizíciou spoločností Daimler AG a Electrolux sme vytvorili súčasnú spoločnosť AEG, ktorá myslí na budúcnosť. Inovácia teda stojí za všetkým, čo v AEG robíme. Túžba nachádzať stále nové technologické riešenia dala vzniknúť našim najznámejším vynálezom pre domácnosť, od prvej elektrické chladničky po novú technológiu tepelného čerpadla pre sušičky. Predstavuje inšpiráciu, ktorá stojí za vývojom našich udržateľných materiálov. Je to naša história aj naša budúcnosť.

POHĽAD DO BUDÚCNOSTI

Zajtrajšok začína dneškom. Mení sa náš spôsob stravovania aj štýl obliekania. Mení sa náš život ako taký. V AEG si želáme, aby technológie menila náš život k lepšiemu. Preto sa snažíme, aby naše spotrebiče vyhoveli vašim dnešným potrebám a uspokojili aj vaše budúce požiadavky.

clock

Kombinácia dizajnu a funkcie

V roku 1907 bol Peter Behrens, architekt a vizionár, menovaný v spoločnosti AEG umeleckým poradcom. Práve pre svoju prácu v AEG je Behrens považovaný za zakladateľa moderného priemyselného dizajnu. Profesor Behrens razil jednoduchú a pritom účinnú filozofiu dizajnu: 'Perfekt in Form und Funktion'. Neúnavne pracoval na vytvorenie plne funkčných a pritom elegantných produktov.

modern design

Vývoj dizajnu a funkcie

Každý náš spotrebič je vybavený inteligentnými technológiami a prispôsobivým dizajnom. Zaručujú výnimočný výkon a výsledky. Objavíte, že jediným dotykom môžete zmeniť pohľad na to, čo je doma možné.

Design ... je o tvorbe tvarov a foriem, ktoré ladia s charakterom predmetu a ktoré zobrazujú výhody nových technológií.

Peter Behrens

Architekt a umelecký poradca spoločnosti AEG

Zlepšujte sa s nami

The Next Black

S cieľom predvídať budúce potreby pri praní bielizne a prispieť k zabezpečeniu udržateľnejší odevného priemyslu vytvorila spoločnosť AEG dokument nielen o budúcnosti čiernej farby "The Next Black". Jedná sa o 45 minútovej dokument, ktorý odkrýva budúcnosť odievania.

Zhliadnuť dokument

TASTEOLOGY

Tasteology je dokument, ktorý rozoberá chuť zo úplne nového uhla pohľadu. Zaujímala nás veda a skúsenosti a nie iba chute a prísady. Dúfame, že vás v priebehu piatich dielov inšpirujeme nielen v oblasti kuchyne.

Zistiť viac

UDRŽATEĽNÉ VÝSLEDKY

Chceme meniť veci k lepšiemu tým, že budeme najlepší spoločností ktorá vyrába domáce spotrebiče na svete, a mať tak pozitívny vplyv na každodenný ľudské životy a našu planétu.

Naše ciele sú ambiciózne. Zníženie našej uhlíkovej stopy o 50% a zvýšenie účinnosti materiálov pre nás predstavuje dve dôležité oblasti, v ktorých sa chceme v blízkej budúcnosti odlíšiť. Ide nám o pozitívny vplyv na životné prostredie, z ktorých vo výsledku budeme ťažiť všetci.

 

 • 1
  Lepšie riešenie

  Lepšie riešenie spočívajú v poskytovaní produktov a služieb, ktoré umožnia zákazníkom žiť lepší život, zatiaľ čo šetrí energiu, vodu a zdroje.

 • 2
  Lepšie prevádzka

  Spôsob, akým v AEG pracujeme, ponúka našim zamestnancom bezpečnejšie pracovné prostredie, etické zázemie a priateľské pracovné vzťahy.

 • 3
  Lepšia spoločnosť

  Kdekoľvek pôsobíme, všade sa snažíme posilniť vplyv zákazníkov a dodávateľov. Podporujeme miestne komunity.