Rúry

Grilujte, pečte a opekajte v jednej multifunkčnej rúre. Alebo zájdite ešte ďalej pomocou parnej rúry, ktorá zabezpečí, že vaše jedlo bude plné šťavy vo vnútri, ale chrumkavé z vonkajšej strany.

Pri výbere vám poradí náš videosprievodca.

Vyberte si z našej ponuky vstavaných rúr AEG

multifunkčnej parnej rúre možno nielen piecť a grilovať, ale môžete s ňou aj dusiť a variť, variť vo vákuu metódou Sous-Vide, nechať vykysnúť cesto, zavárať, sušiť a ohrievať hotové jedlo alebo taniere. Pokiaľ radi pečiete chlieb alebo iné pečivo, zvoľte rúru s priparovaním, ktorá pridá na začiatku pečenia k teplému vzduchu paru, umožní tak cestu krásne dokysnúť a teplý vzduch vytvorí chrumkavú kôrku na povrchu pečiva. Klasická teplovzdušná rúra s ventilátorom zaistí dokonalú cirkuláciu vzduchu pre rovnomerné pečenie až na troch úrovniach naraz.  

Prečo variť v pare?

Pretože vždy túžime po dokonalosti, a to aj v našej kuchyni. A varenie v pare je výborným spôsobom, ako zvýrazniť chuť pokrmov, zbaviť sa potreby variť na tuku a oleji a tiež jedným z najlepších spôsobov, ako v jedle zachovať živiny. Technológia varenia v pare AEG zabezpečí, aby sa vaše pokrmy piekli pri konštantnej teplote, aby nevysychali či sa dokonca nespálili. Ľahko si tak pripravíte zdravé a delikátne pokrmy, po ktorých túžite.

4 úrovne pary: 25 %, 50 %, 80 % a 100 %, funkcie Sous-Vide a Steamify®
 • Pečivo, múčniky a koláče
 • Mäso a hydina
 • Ovocie, zelenina a ryby
 • Sous-vide
3 úrovne pary: 25 %, 50 % a 100 %, funkcia Steamify®
 • Pečivo, múčniky a koláče
 • Mäso a hydina
 • Ovocie, zelenina a ryby
Manuálna aktivácia pary na začiatku pečenia
 • Pečivo, múčniky a koláče

Ako vybrať parnú rúru

Neviete si rady s výberom parnej rúry? Pomôžeme vám. Náš video sprievodca vám vysvetlí hlavné rozdiely medzi jednotlivými typmi a poradia, na ktoré parametre sa zamerať aby ste si pre seba zvolili tú pravú.

Naše energeticky najúčinnejšie rúry

Rúry AEG EcoLine sú naše energeticky najúčinnejšie modely. Všetky modely majú funkciu pary, ktorá umožňuje varenie pri nízkych teplotách a šetrí energiu až o 20 %*. Dodáva sa s parným čistením, ktoré spotrebuje až o 95 % menej energie v porovnaní s pyrolytickým čistením**.​

*Zrieknutie sa zodpovednosti: Interné porovnávanie založené na jedinom (1) teste rúry Electrolux SteamPro [BSE998230M] a multifunkčnej rúry Electrolux [BPE556370M]. Test vykonaný na filete z lososa a kuracích prsiach sous-vide.​

**Na základe interných testov porovnávajúcich spotrebu energie rúry SteamPro (parné čistenie) vs. rúry SteamCrisp (pyrolytické samočistenie). Program parného čistenia je patentovaný spoločnosťou Electrolux US2017082295 (A1) - METÓDA ČISTENIA PARNEJ RÚRY.

Objavte rúry AEG EcoLine

Výhody parných rúr

V multifunkčnej parnej rúre môžete piecť, dusiť, variť, nechať kysnúť cesto, zavárať aj sušiť, zohrievať hotové jedlo alebo taniere. Para neprenáša pachy, preto bez problémov pripravíte rôzne pokrmy súčasne. Vstavané parné rúry SteamPro a SteamBoost majú viac úrovní pary, uvaria teda čokoľvek: od mäsa, rýb, zeleniny až po domáce pečivo. Súčasťou vybavenia rúry je teplotná sonda na precízne prepečenie alebo funkcia Sous-Vide na varenie vo vákuu.

Steamify® – vždy presná dávka pary

Netreba sa báť, že pri varení použijete príliš málo alebo naopak, príliš veľa pary. Funkcia Steamify® vo vstavaných parných rúrach SteamPro a SteamBoost sa stane vaším spoľahlivým asistentom. Pomôže vám správne regulovať množstvo pary, takže chutnejšie pokrmy vyčaríte ešte ľahšie. Stačí, aby ste nastavili požadovanú teplotu a Steamify® automaticky pridá správne množstvo pary. Doprajte si zdravšie a chutnejšie jedlá, pripravené tým najšetrnejším spôsobom.

SteamBake pre nadýchané a vláčne pečivo

Funkce AEG Steamify® je vaším kuchyňským pomocníkem, který vám při pečení zcela automaticky pomůže přidat to správné množství páry. S funkcí Steamify® nebudete nikdy na pochybách, jestli jste přidali páry moc nebo málo. Vaše pokrmy si tak vždy zachovají maximum chuti a živin.

Stiahnuť kuchársku knihu

Jedlá ako z reštaurácie vďaka pare

V rúre SteamPro 9000 s funkciou Steamify® môžete piecť mäso, zeleninu aj múčne jedlá, pripravovať pokrmy v pare alebo metódou Sous-Vide, a to všetko na profesionálnej úrovni. Doprajte si jedlá ako z prvotriednej reštaurácie. Stačí zvoliť teplotu a funkcia Steamify® automaticky zvolí správne nastavenie pary.

Parní trouba 9000 SteamPro

 • Objavujte možnosti metódy Sous-Vide
 • Automatické správne nastavenie pary s funkciou Steamify®
 • Jednoduché ovládanie vďaka konektivite
 • Precízne pečenie s teplotnou sondou
 • Dotykový displej s praktickým sprievodcom

Kurzy varenia zdarma

Uvažujete o kúpe multifunkčnej parnej rúry alebo už jednu máte? Naučte sa ju ovládať tak, aby ste s jej pomocou vyčarovali tie najchutnejšie jedlá. Ak si teraz kúpite našu parnú rúru, získate exkluzívny kurz varenia pod vedením Martina Polláka ZADARMO!

Rozšírené záruky

Spotrebiče AEG obsahujú inovatívne technológie a ponúkajú vyspelé funkcie, aby ste sa na ne mohli vždy spoľahnúť. Pri vybraných modeloch spotrebičov AEG teraz ponúkame rozšírenú záruku 5 rokov na kompletný spotrebič.

Kuchárska kniha pre multifunkčné parné rúry

Stiahnite si našu kuchársku knihu zadarmo. K vašej novej rúre zo série SteamPro a SteamBoost môžete navyše získať tlačenú kuchársku knihu. Zaregistrujte si vašu rúru a my vám ju pošleme domov.

Otvorte si cestu k ďalším výhodám a odmenám

Zaregistrujte svoj spotrebič a získajte viac než len prístup k dôležitým informáciám a službám na mieru pre váš spotrebič. Pokiaľ totiž navyše napíšete recenziu, môžete vyhrať ultrazvukové pero na škvrny AEG.