SPRIEVODCA PRI KÚPE SUŠIČKY

NÁJDITE SI IDEÁLNU SUŠIČKU S NAŠÍM SPRIEVODCOM PRI KÚPE

ENERGETICKÁ ÚČINNOSŤ SUŠIČKY

AEG ponúka široký rad sušičiek zaradených v najlepších energetických triedach od B po A+++. (Spotrebiče triedy A+++ sú energeticky najúčinnejšie, a ich prevádzka je preto najúspornejšia.) Sušičky vybavené vyspelým tepelným čerpadlom dokážu ušetriť až 40 % energie v porovnaní so štandardnými kondenzačnými modelmi, z hľadiska prevádzkových nákladov a udržateľnosti sú preto jednoznačnou voľbou.

Sušte úspornejšie a inteligentnejšie s technológiou ProSense, ktorá rýchlo prispôsobí cyklus množstvu bielizne v bubne, a tým zaisťuje nižšiu spotrebu energie. Vyberte si spotrebič s invertorovým motorom, ktorý je šetrnejší k bubnu a ventilátoru a postará sa o dlhšiu životnosť sušičky, kratšie cykly sušenia a konzistentnejšie výsledky.

Tip: Sušičku neprepĺňajte. Ak oblečeniu doprajete priestor na „dýchanie“, vysuší sa rýchlejšie.

ROZMERY SUŠIČKY

Ešte pred samotným výberom sušičky je potrebné odmerať priestor, ktorý máte k dispozícii.
Šírka 60 cm: máte dosť priestoru na štandardnú bubnovú sušičku
Šírka < 60 cm: do menších priestorov je ideálna kompaktná sušička. Ak chcete využiť disponibilný priestor na maximum, môžete ju dokonca zavesiť na stenu. Ak máte štandardnú práčku s predným plnením, môžete sušičku položiť na práčku a ušetriť miesto.
Tip: Chýba vám priestor? Porozmýšľajte nad kúpou kompaktného riešenia 2 v 1 – práčky kombinovanej so sušičkou.

KAPACITA SUŠIČKY

 

Kapacita sušičky vypovedá o tom, koľko kilogramov bielizne do nej môžete naraz vložiť. Okrem toho treba zohľadniť aj nasledujúce aspekty.
Počet ľudí v domácnosti: veľká rodina alebo jednotlivec
Zvyky: koľkokrát za týždeň periete?
Typ a veľkosť bielizne: napríklad posteľná bielizeň, paplóny, prikrývky a závesy si vyžadujú väčší bubon, a teda väčšiu kapacitu sušičky.

Všetky sušičky AEG sú vybavené technológiou ProSense. Tá využíva inteligentné senzory vlhkosti a teploty, ktoré prispôsobujú spotrebu energie podľa veľkosti náplne v bubne.

SUŠENIE JEMNEJ BIELIZNE A VLNY

Our most advanced AEG tumble dryers cover 93 percent of all fabric types with delicated programmes for blends, synthetics, denim, cotton, wool, silk, down, lace and other delicates with programs including: 

 • Čierne jemné
  JEMNÁ BIELIZEŇ

  Pri programe na sušenie vlny sa oblečenie zaručene nezrazí v porovnaní so sušením na podložke. Tento mimoriadne jemný a efektívny program získal certifikát Woolmark a je k dispozícii v celom rade sušičiek AEG.

  Pri sušení hodvábu v sušičke sa tkaniny pokrčia menej než pri bežnom sušení na vzduchu.

 • Bunda Houdini
  OUTDOOROVÉ ODEVY

  Postarajte sa o svoju obľúbenú lyžiarsku bundu tak, aby bola ako nová každú zimnú sezónu. Na jej sušenie použite program pre outdoorové oblečenie, ktorý obnovuje odolnosť voči vode lepšie než sušenie na vzduchu.

 • Oranžová bunda
  PÁPEROVÉ OBLEČENIE

  Tento program je určený na šetrné ošetrenie páperových búnd a podobného vybavenia a v porovnaní so sušením na vzduchu zachováva ich tepelnú izoláciu až o 30 percent lepšie.

 • Šedé periny
  PRIKRÝVKY

  Sušiť prikrývky a paplóny môže byť náročné. Preto sme navrhli špeciálny program na väčšie kusy bielizne, ako sú napríklad prikrývky a plachty.

ZLADENÁ PRÁČKA A SUŠIČKA

Modely práčok a sušičiek sú perfektne zladené, aby ste ku každej jednoducho našli ideálny náprotivok a vytvorili tak skvelý pár. Navyše ich môžete nainštalovať na seba alebo umiestniť vedľa seba, aby ste optimálne využili priestor vo svojej domácnosti.


Dva spotřebiče

SUŠENIE S PAROU

Modely ProSteam využívajú paru ako rýchly a jednoduchý prostriedok na osvieženie a vyhladenie pokrčených odevov, aby boli rýchlo opäť pripravené na nosenie. Krátky a jemný parný program účinne zmierňuje pokrčenie pri suchom oblečení.

SUŠIČKY SO SENZORMI

Každá sušička AEG série 6000, 7000 a 8000 obsahuje technológiu ProSense. Tá využíva inteligentné senzory vlhkosti a teploty, ktoré sledujú stupeň vysušenia tkanín a ukončia program, keď je bielizeň suchá. ProSense šetrí čas a energiu a chráni oblečenie pred nadmerným presušením. Modely AEG série 9000 sú vybavené špičkovou technológiou 3D Scan. Jej unikátny senzor zaznamenáva vlhkosť nielen na povrchu, ale aj vo vnútri odevov. Môžete sa spoľahnúť, že aj chúlostivé materiály od vlny cez hodváb po páperové bundy sa vysušia mimoriadne precízne a s maximálnou starostlivosťou.

INTELIGENTNÉ SUŠIČKY

Prostredníctvom aplikácie My AEG Care si môžete práčku a sušičku pripojiť k smartfónu a ovládať ich rýchlo a komfortne na diaľku. Stačí otvoriť aplikáciu a zadať teplotu prania, typ tkaniny a farbu bielizne. Aplikácia vám navrhne na mieru šitý program, ktorý jednoducho odošlete do spotrebiča. Individuálna starostlivosť o bielizeň priamo z vášho smarfónu.

Stránka konektivity

ŠETRITE PRIESTOR AJ ČAS

Sušiak na sušenie bielizne vám zaberie viac miesta ako sušička. Navyše sa na ňom oblečenie viac pokrčí, takže sa nevyhnete žehleniu. Sušičky AEG sú okrem toho oveľa rýchlejšie ako sušenie na sušiaku. Nemárnite svoj drahocenný čas vyvešiavaním a zvešiavaním bielizne a užívajte si komfortné a šetrné sušenie po 365 dní v roku.

CERTIFIKÁTY

Certifikát Woolmark je symbol, ktorý udeľuje spoločnosť Woolmark iba výrobkom dostatočne jemným na ošetrovanie vlny. Informuje vás, že sa môžete plne spoľahnúť na naše sušičky a bez obáv im zveriť vlnu aj veľmi jemné oblečenie.

oranžová bunda
Séria 9000

Najmodernejšie a najinovatívnejšie sušičky AEG.

Sušička

ÚČINNÉ, PRECÍZNE A JEMNÉ SUŠENIE

Jedinečná technológia 3DScan monitoruje vlhkosť bielizne a inteligentne  prispôsobuje dĺžku cyklu tak, aby zabezpečila bezkonkurenčnú ochranu tkanín. Dokonca aj ťažko skúšané páperové bundy si zachovajú svoju tepelnú izoláciu lepšie než pri sušení na vzduchu. Môžete sa spoľahnúť, že vaše obľúbené oblečenie bude vysušené s optimálnou starostlivosťou.

Vysušte v sušičke celý svoj šatník

Páperové bundy si zachovávajú svoj vzhľad a až o 30 % vyššiu tepelnú izoláciu v porovnaní so sušením na vzduchu.

Pozrite si sušičky série 9000
Séria 8000

Naše sušičky série 8000 majú v rámci celého sortimentu AEG najvyššiu kapacitu, pojmú až 9 kg bielizne.

Sušička série 8000 od AEG

Ochrancovia VLNENÝCH SVETROV

So sušičkami série 8000 si môžete pokojne trúfnuť sušiť oblečenie, ktoré doteraz vôbec nepripadalo do úvahy, dokonca aj váš najjemnejší vlnený sveter. Naše sušičky s certifikátom Woolmark sú vybavené technológiou AbsoluteCare®, ktorá zabezpečuje precíznu reguláciu pohybu bubna a teploty sušenia. Jemné vlnené tkaniny, ktoré sú podľa štítka určené na ručné pranie, sa rozložia na stene bubna, čím simulujú jemné sušenie na podložke. Svetre si tak zachovajú tvar a štruktúru a nehrozí im žiadne riziko zrazenia.

SUŠTE BEZ OBÁV

Teraz môžete svoj obľúbený sveter bez obáv sušiť v sušičke. V našich sušičkách série 8000 sa vlnené oblečenie so symbolom „ručné pranie“ na štítku počas sušenia rozloží na stene bubna podobne ako pri sušení na podložke. Vďaka jemnému zaobchádzaniu bude oblečenie vyzerať dlhšie ako nové. 

Pozrite si sušičky série 8000

OBNOVTE VODOVZDORNOSŤ FUNKČNÝCH MATERIÁLOV

Pripravte svoje outdoorové oblečenie na nepriaznivé počasie s technológiou AbsoluteCare® od AEG. Sušičky série 8000 ponúkajú inovatívny program pre outdoorové materiály s presne nastaveným trvaním a dokonale vyladenou teplotou, ktorý obnovuje funkčnosť vodovzdornej membrány outdoorových odevov lepšie ako sušenie na vzduchu. Postarajte sa o svoje špeciálne odevy, aby ste sa na ne mohli zakaždým spoľahnúť.

Pozrite si sušičky série 8000

Rovnako šetrné ako prirodzené sušenie

S našimi sušičkami radu 8000 s technológiou AbsoluteCare® iste zmeníte svoj pohľad na sušenie vašej bielizne. Jemné tkaniny sa sušia šetrne a pri nízkej rýchlosti bubna, takže sa môžete spoľahnúť, že aj 100 % hodvábne odevy si zachovajú svoj tvar a vyberiete ich zo sušičky menej pokrčené než pri sušení na vzduchu.

Srovnávací obrázek tradiční sušičky a technologie SensiDry. Technologie SensiDry zajišťuje intenzivnější proudění chladného vzduchu, který chrání vaše oblečení.
Technológia SensiDry®

Sušením pri jemných nízkych teplotách chránite štruktúru a vlákna odevov, obmedzujete opotrebovanie tkanín a súčasne šetríte energiu.

VŠETKO AKO NOVÉ

Niektoré sušičky bielizne môžu oblečenie poškodiť. Naše sušičky však určite nie. Sušičky AEG série 7000 využívajú energeticky účinnú technológiu SensiDry® a zabezpečujú jemné sušenie odevov pri takmer polovičnej teplote oproti bežným sušičkám. Presné senzory pozorne monitorujú cyklus sušenia, aby oblečenie nikdy nebolo vystavené nadmernému teplu. To znamená, že odevy si dlhšie zachovajú svoju pôvodnú štruktúru, aby ste si ich mohli užívať dlhšie. 

Detailní snímek měkkého bubnu ProTex

VŠADEPRÍTOMNÁ OCHRANA

Ochrana odevov je pre nás oveľa viac ako len funkcia. Je začlenená do konštrukcie a zohľadnená v každom aspekte našich sušičiek. Sušičky AEG série 6000 sú vybavené jemným bubnom ProTex so špecifickým vzorom, ktorý zlepšuje prúdenie vzduchu cez oblečenie, znižuje zamotávanie bielizne a obmedzuje krčenie. Postará sa, aby si vaše každodenné obľúbené oblečenie zachovalo svoju kvalitu čo najdlhšie.

NAŠE SÉRIE SUŠIČIEK

Práčkam a sušičkám nového radu AEG môžete plne dôverovať a bez obáv im zveriť aj tie najjemnejšie odevy. Pri navrhovaní našich výrobkov kombinujeme požiadavky používateľov s najnovšími vedeckými poznatkami, aby sme vám poskytli viac ako len efektívne pranie a sušenie. Prinášame vám skvelý zážitok z používania a nový, revolučný spôsob starostlivosti o oblečenie s výnimočnou ochranou vlákien, farieb a štruktúry.


ROZLIČNÉ ÚROVNE STAROSTLIVOSŤ PRE ROZLIČNÉ POTREBY

VIEME, ČO POTREBUJETE

 • Ikona technológie ProSense®
  Šetrí energiu a čas

  Sušičky série 6000 vybavené technológiou ProSense® využívajú vyspelé senzory vlhkosti a teploty, ktoré prispôsobujú čas sušenia a spotrebu energie podľa veľkosti náplne.

 • Ikona technológie SensiDry®
  Šetrné sušenie pri nízkych teplotách

  Séria 7000 kombinuje všetky výhody technológie ProSense® a technológie SensiDry®. Jej intuitívne programy sušenia s individuálnym nastavením teploty šetria čas i energiu a chránia bielizeň.

 • Ikona technológie AbsoluteCare®
  Kvalita oblečenia perfektne zachovaná

  Séria 8000 obsahuje všetky technológie použité v sériách 6000 a 7000 a navyše ponúka našu jedinečnú technológiu AbsoluteCare®. Komplexná starostlivosť dokonca aj pri hodvábe, vlne a outdoorovom oblečení.

Muž, ktorý má na sebe sviežu vypranú košeľu

Programy na mieru

Opakované pranie a sušenie môže poškodiť vlákna oblečenia, ktoré máte najradšej a nosíte najčastejšie. Sušičky série 6000 vybavené technológiou ProSense® využívajú vyspelé senzory vlhkosti a teploty, ktoré prispôsobujú čas sušenia a spotrebu energie podľa veľkosti náplne. Tým šetria čas a energiu a zabraňujú nadmernému presušeniu vášho obľúbeného oblečenia, ktoré si zachová svoj pôvodný vzhľad aj po mnohých cykloch.

Instalační sada AEG pro umístění sušičky na pračku

DOPRAJTE SI VIAC PRIESTORU

S montážnou súpravou na bezpečnú inštaláciu sušičky na vrch práčky bez doplnkových upevňovacích prvkov získate v práčovni alebo kúpeľni viac miesta. Súprava sa dodáva s výsuvnou poličkou na ľahké nakladanie, vykladanie a skladanie čerstvo vypraného a vysušeného oblečenia.