Sprievodca nákupom

NÁJDITE SVOJU IDEÁLNU PRÁČKU SO SUŠIČKOU S POMOCOU NÁŠHO SPRIEVODCU NÁKUPOM

ÚSPORA ENERGIE

Každá práčka so sušičkou značky AEG je navrhnutá tak, aby výrazne šetrila energiu a vodu a pritom spĺňala tie najvyššie štandardy pre pranie a starostlivosť o bielizeň. Energetické triedy práčok so sušičkou AEG sa pohybujú od A do A-40 %. To znamená, že energeticky najefektívnejšia práčka AEG pracuje o 40 % úspornejšie než aké sú požiadavky triedy A. Niektoré technológie môžu prispieť k ešte vyššej úspornosti. Medzi tie patria invertné motory, technológie ProSense či SensiDry alebo naša technológia tepelného čerpadla.

ROZMERY PRÁČKY SO SUŠIČKOU

Ak doma nemáte dostatok miesta, zvážte zaobstaranie si práčky so sušičkou 2v1. Vďaka nim získate všetko pohodlie spojené s oboma spotrebičmi bez obetovania priestoru. Existujú dva druhy práčok so sušičkou: vstavané a voľne stojace. Vstavané čiže integrované práčky so sušičkou sú pri inštalácii prekryté panelmi, takže dokonale splynú so svojím okolím podobne ako kuchynské spotrebiče.

KAPACITA PRÁČKY SO SUŠIČKOU

Práčky kombinované so sušičkou majú dvojakú kapacitu. Kapacita na sušenie je o niečo menšia ako kapacita na pranie, pretože sušenie vyžaduje viac priestoru pre cirkuláciu vzduchu. Pri výbere spotrebiča podľa kapacity zvážte tieto faktory:

 • Veľkosť domácnosti: Veľké rodiny verzus single osoby
 • Zvyklosti: Koľkokrát týždenne obvykle periete?
 • Typ a objem bielizne: Napríklad pranie obliečok, perín a záclon si bude pre najlepšie výsledky vyžadovať väčší bubon.

Všetky práčky so sušičkou AEG sú vybavené technológiou ProSense. Tá využíva pokročilé senzory vlhkosti a teploty na úpravu spotreby energie podľa veľkosti náplne. Vďaka tomu šetrí čas i peniaze a zaistí vašim odevom dokonalú ochranu.

CHYTRÁ PRÁČKA SO SUŠIČKOU

S aplikáciou My AEG Care môžete prepojiť svoj spotrebič s mobilným telefónom a užívať si možnosti chytrejšieho a rýchlejšieho prania. Jednoducho spustite aplikáciu a zvoľte požadovanú teplotu, zadajte typ látky a farbu. Aplikácia vytvorí prací program na mieru zadaným parametrom. Užívajte si možnosti prania presne podľa svojich potrieb, a to priamo zo svojho smartfónu.

PROGRAMY 2V1

Využite kombinované programy pre efektívne pranie a sušenie malých dávok, ktoré vám v jedinom neprerušenom kroku zaistia výsledky hneď pripravené na nosenie.

PROGRAMY

Úplne univerzálna bielizeň neexistuje. Rôzni ľudia – a rôzne tkaniny – majú rôzne potreby. Preto naše práčky kombinované so sušičkou ponúkajú celý rad najrôznejších programov:

 • Black delicates
  Vlna

  Bezpečne perte a sušte vlnu i jemné prádlo v jednom chode.

 • White shirt
  Naparovanie

  Vyhladzuje záhyby na oblečení, osviežuje a odstraňuje pachy.

 • Pile of clothes
  Antialergénne

  Špeciálne vyvinuté pre potreby alergikov.

 • Houdini jacket
  Outdoorové oblečenie

  Program pre outdoorové oblečenie s technológiou DualSense® chráni tkaniny tak, aby zachoval ich textúru. Špecializovaný cyklus sušenia obnovuje schopnosť látok odpudzovať vodu.

NOVÉ IKONY PRÁČOK KOMBINOVANÝCH SO SUŠIČKOU

A) Nový QR kód. Dá sa naskenovať pomocou smartfónu

B) Trieda energetickej účinnosti

C) Vážená spotreba energie na 100 cyklov

D) Vážená spotreba vody na cyklus

E) Trieda účinnosti odstreďovania

F) Menovitá kapacita programu Eco

G) Doba trvania programu Eco

H) Emisie hluku šíreného vzduchom

CERTIFIKÁCIE

Certifikácia Woolmark je schvaľovacou pečiatkou od spoločnosti Woolmark. Znamená to, že všetky práčky so sušičkou AEG sú dostatočne šetrné aj na pranie vlny a jemnej bielizne, a to v pracom aj sušiacom cykle.

OCHRANCA CELÉHO VÁŠHO ŠATNÍKA

Práčka so sušičkou, na ktorú ste čakali. Prvá na svete. Jediné pravé a komplexné riešenie pre vašu bielizeň. Zvládne vyprať všetky odevy v jednom kroku. Priekopnícke technológie ÖKOKombi a SensiDry® zjednocujú starostlivosť o celý váš šatník.

Najpokročilejšie riešenie od AEG prispôsobí prací program na mieru rôznym druhom tkanín od hodváb cez jemné prádlo a vlnené odevy až po outdoorové funkčné oblečenie. Využíva pokročilú technológiu tepelného čerpadla pre nízke teploty sušenia a kontrolované pohyby bubna. Zaistí tak, aby všetka vaša bielizeň bola rovnomerne vypraná, usušená a ochránená. Dá vám úplnú istotu, že si vaše oblečenie zachová tvar aj kvalitu po každom vypraní. Zoznámte sa s ochrancom vášho šatníka.

Prečítajte si viac
 • Thermometer icon
  Technológia SensiDry®

  Šetrné a úsporné sušenie pri nižších teplotách.

 • Holding butterfly icon
  Technológia DualSense®

  Umožňuje bezpečne prať a sušiť aj jemnú bielizeň a vlnené odevy určené na pranie v ruke.

 • 3 t-shirts icon
  Technológia ProSense®

  Automaticky upraví dĺžku prania a sušenia, dávku vody a spotrebu energie podľa veľkosti náplne.

TECHNOLÓGIA SENSIDRY®

Znižuje teplotu sušenia takmer o polovicu, čím redukuje poškodenie a opotrebovanie a udržuje textúru vašich látok.

UŠETRITE AŽ 40 % VIAC ENERGIE A VODY

Naša práčka so sušičkou je prvá na svete s jedinečným tepelným čerpadlom a prelomovou technológiou SensiDry®.

Technológia ÖKOKombi využíva neprekonateľné znalosti štruktúry tkanín pre najefektívnejšie a najhospodárnejšie programy. Výsledkom je úspora až 40 % energie a vody v každom cykle v porovnaní s inými práčkami.

Washer dryer on pedestal

VYPRANÉ A USUŠENÉ V JEDNOM KROKU

Naplňte a pustite práčku ráno a po práci si bielizeň rovno vyzdvihnite: čistú, suchú a pripravenú na večernú zábavu. Na mieru prispôsobené teploty aj pohyby sa postarajú o vypranie a usušenie vašich odevov naraz, od jemnej bielizne až po outdoorové funkčné oblečenie. Každá práčka tohto radu disponuje tlačidlom Wash & Dry pre nonstop programy, vďaka ktorým svoju bielizeň naraz vyperiete aj usušíte – bez kompromisov.

ČISTÉ A SUCHÉ IBA ZA TRI HODINY

Program NonStop 3h/3kg potrebuje iba tri hodiny na vypranie a usušenie až 3 kilogramov bielizne. Vďaka tomu môžete mať svoje oblečenie čisté a pripravené na nosenie ešte v ten istý deň. Najpohodlnejší spôsob starostlivosti o vaše oblečenie – bez kompromisov.

PREDSTAVUJEME OCHRANCU NADČASOVEJ KLASIKY

Klasické kúsky našich šatníkov zdarne prechádzajú testom času, nikdy nevychádzajú z módy a poskytujú jednotné riešenie pre elegantný vzhľad. To isté sa dá povedať o novej práčke kombinovanej so sušičkou s technológiou ÖKOMix.

Ide o jedinú práčku na trhu, ktorá oddelene predmieša prací prostriedok a aviváž vo vode ešte predtým, ako doputujú do bubna. To znamená, že sa aktivujú skôr, ako sa dostanú k látkam, a pripravia tak oblečenie na čo najdôkladnejšie vyčistenie a rovnomerné vysušenie. Vďaka tomu sa aktivujú a rozpustia skôr, než sa vôbec dostanú k látkam. Prípravky tak preniknú ku každému vláknu a každé vlákno dostane kompletnú ochranu. To všetko naraz a v ešte kratšom čase vďaka programu ÖKOPower NonStop 4h/5kg, ktorý zvládne vyprať a vysušiť 5 kilogramov bielizne za 4 hodiny. Dovoľte nám predstaviť vám ochrancu vašich klasických kúskov.

Prečítajte si viac
 • T-shirt icon
  Technológia ÖKOMix

  Unikátna technológia predmiešania pracieho prostriedku, aviváže a vody tak, aby bolo postarané o každé vlákno.

 • Holding butterfly icon
  Technológia DualSense®

  Umožňuje bezpečne prať a sušiť aj jemnú bielizeň a vlnené odevy určené na pranie v ruke.

 • 3 t-shirts icon
  Technológia ProSense®

  Automaticky upraví dĺžku prania a sušenia, dávku vody a spotrebu energie podľa veľkosti náplne.

Blue and white shirt

OCHRANA KAŽDÉHO VLÁKNA

Predmiešanie pracieho prostriedku a aviváže zabezpečí ich efektívnejšiu distribúciu. To zaistí, že bude postarané o každé vlákno. Znamená to, že prípravky doputujú a postarajú sa o každý centimeter vášho odevu a zaručia, že každé vlákno bude dôkladne vyčistené, dokonale ochránené a pripravené pre najrovnomernejšie sušenie.

NAJLEPŠIA OCHRANA. V KRATŠÍCH CYKLOCH. BEZ KOMPROMISOV.

Náš program ÖKOPower NonStop 4h/5kg ponúka najúčinnejšie programy na pranie a sušenie s čo najkratšou možnou dĺžkou. Je určený na každodenné pranie a dokáže vyprať a usušiť 5 kilogramov bielizne počas 4 hodín a predstavuje tak najúspornejší výkon dostupný na súčasnom trhu, ktorý šetrí čas aj energiu. Pri každom spustení očakávajte vynikajúce výsledky.

ZOZNÁMTE SA S OCHRANCOM VAŠICH FUNKČNÝCH ODEVOV

Niektoré tkaniny – napríklad vodeodolné alebo vlnené – si vyžadujú špeciálnu starostlivosť. Práve tú im poskytne inteligentný systém našej novej práčky so sušičkou Kombi.

Tá vďaka technológii DualSense prispôsobí teplotu a pohyb bubna na mieru rôznym materiálom. Na rozdiel od iných práčok vie upraviť programy podľa špecifickej náplne, vďaka čomu naraz starostlivo vyperie, usuší a ochráni všetko od vzorovaných búnd až po mäkké svetre.

 • Holding butterfly icon
  Technológia DualSense®

  Umožňuje bezpečne prať a sušiť aj jemnú bielizeň a vlnené odevy určené na pranie v ruke.

 • 3 t-shirts icon
  Technológia ProSense®

  Automaticky upraví dĺžku prania a sušenia, dávku vody a spotrebu energie podľa veľkosti náplne.

 • 1h/1kg circle icon
  60-minútový program

  Vyperte a usušte svoje odevy len za 60 minút.

TECHNOLÓGIA DUALSENSE®

Naša technológia DualSense® prispôsobí programy práčky na mieru vašim tkaninám, či už ide o jemné prádlo, vlnené odevy alebo funkčné outdoorové oblečenie. Všetko od špeciálnych funkčných odevov až po jemné svetre tak bude zrazu starostlivo vyprané, usušené a ochránené. Užite si pohodlie zjednotenej a kompletnej starostlivosti o bielizeň.

Orange fabric

KOMPLETNÁ STAROSTLIVOSŤ O OUTDOOROVÉ ODEVY. V JEDINOM KROKU.

Bez náležitej starostlivosti sa môže outdoorové oblečenie ľahko opotrebovať a stratiť svoju funkčnosť. Vďaka technológii DualSense® si ju nielen udrží, ale možno ju aj obnoviť - od vodeodolnosti až po priedušnosť. Zoznámte sa s ochrancom vašich funkčných odevov.

STARÁ SA S DVOJNÁSOBNOU EFEKTIVITOU*

Technológia ProSense® automaticky upravuje dĺžku prania a sušenia, dávku vody a spotrebu energie podľa veľkosti náplne, či už ide o jediné tričko alebo celotýždennú várku. Umožňujú to špeciálne senzory, ktoré inteligentne ovládajú nastavenie cyklov a starajú sa o to, aby sa vaše odevy prali presne tak dlho, ako potrebujú. Vďaka tomu sa tkaniny menej opotrebujú a dlhšie si zachovajú svoju farbu a textúru.

*Test vykonaný spoločnosťou Ritex v decembri 2018 (no. 15CR00099)

PERTE A SUŠTE AJ VLNU A JEMNÚ BIELIZEŇ URČENÚ NA RUČNÉ PRANIE

Táto práčka kombinovaná so sušičkou je jediným spotrebičom svojho druhu na trhu s certifikátom Woolmark Blue pre proces prania aj sušenia. Zvládne bezpečne vyprať a usušiť aj tie najcitlivejšie tkaniny, ako je napríklad vlna určená na ručné pranie. Obdobne šetrne sa naše programy starajú aj o jemnú bielizeň, ako je viskóza či akryl, ktoré si tak dokonale zachovajú svoj tvar. Skrátka starostlivosť, akú špeciálne tkaniny vyžadujú.