SPRIEVODCA NÁKUPOM

Nájdite si perfektný odsávač pár presne podľa svojich predstáv

Varenie jedla na indukčnej varnej doske AEG, zatiaľ čo odsávač pár AEG odsáva prebytočnú paru

DISKRÉTNY ALEBO VÝRAZNÝ? JE TO NA VÁS

Naše odsávače pár rýchlo a efektívne zbavia vašu kuchyňu nepríjemných pachov. To majú všetky spoločné. Rozdiely hľadajte predovšetkým v detailoch a dizajne. Dáte prednosť osobitému vzhľadu komínového odsávača, ktorý sa stane dominantou vašej kuchyne, alebo výsuvnému modelu, ktorý elegantne splynie s kuchynskou linkou?

SVIEŽI VZDUCH I BEZ VAŠEJ POMOCI

Kým vy máte plné ruky práce s prípravou svojho majstrovského diela, naše bezdotykové odsávače sa postarajú o čisté a svieže prostredie vo vašej kuchyni. Inteligentná funkcia Hob2Hood reaguje okamžite pri prvom zasyčaní na panvici. Automaticky zapne a rozsvieti odsávač pár a nastaví rýchlosť odsávania podľa intenzity varenia. Výkonný motor pohltí paru a výpary vo chvíli, kedy sa objavia.

Vytvorte si v kuchyni dokonalú atmosféru

VYTVORTE DOKONALÚ
ATMOSFÉRU

Chuť. Vycibrenosť. Kvalita. Varenie je zážitok. Vytvorte si pokojnú, ničím nerušenú atmosféru pre vaše kulinárske umenie vďaka technológii SilentTech. Vašu pracovnú plochu osvetlí mäkké LED svetlo, zatiaľ čo funkcia Breeze po dokončení prípravy jedla nehlučne vyčistí vzduch a postará sa o príjemnejšie prostredie.

Panvica na varenie morských plodov

VÝKON, NA KTORÝ SA MÔŽETE SPOĽAHNÚŤ

Vďaka vysokovýkonným odsávačom pár sa môžete hneď po varení tešiť na čistý a svieži vzduch. Kvalitná filtrácia zabraňuje usadzovaniu mastnoty vnútri spotrebiča, preto sa odsávač čistí jednoducho a kuchynské výpary miznú rýchlosťou blesku. Detail, ktorý pocítite každý deň.

Salmon cooking on an induction hob while the excess steam is being extracted by the cooker hood
Najširšia ponuka

Zo širokej ponuky spotrebičov si aj vy ľahko vyberiete ideálnu kombináciu Hob2Hood.

A stylish AEG cooker hood

VAŠA KUCHYŇA, VÁŠ ŠTÝL

Doprajte si efektívne odsávanie pár s funkciou Hob2Hood v dizajne, ktorý sa vám páči. Ponuka varných panelov AEG prepojených s odsávačmi pár je najširšia na trhu. U nás si jednoducho vyberiete ideálnu kombináciu funkcií a štýlu, ktorá sa hodí práve do vašej kuchyne. Bez kompromisov vo výkone.

Filtre do digestora AEG

VŠETKO O FILTROCH

Aby ste mali v kuchyni sviežosť celý rok, udržujte filtre odsávačov pár v dobrom stave. Tukové filtre zachytávajú tukové a pevné častice, čím chránia ventilátor a odťahové potrubie pred usadzovaním nečistôt. Uhlíkové filtre eliminujú pachy a čistia vzduch. Niektoré odsávače majú filtre trvalé, ktoré sa dajú čistiť a znovu používať, zatiaľ čo iné majú jednorazové filtre. V každom prípade nezabudnite filtre pravidelne čistiť alebo vymieňať.

ŠTÝLY

Odsávače pár sa vyrábajú v rôznych tvaroch a veľkostiach a s odlišným spôsobom inštalácie. Vyberte si spomedzi výrazných, klasických alebo nenápadných.

Ostrovčekové odsávače – Prirodzená voľba, pokiaľ máte v kuchyni centrálny ostrovček. Inštalujú sa k stropu.

Komínové odsavače – Či už vertikálne alebo komínové, tieto výrazné odsávače sú dostupné v rôznych veľkostiach a úpravách. Inštalujú sa na stenu.

Tip: Kým si vyberiete konkrétny model, overte si odporúčanú vzdialenosť odsávača od varného panelu.

CIRKULÁCIA VZDUCHU

Máte vonkajší ventilačný otvor?

Áno – Odsávače odvádzajú vzduch preč cez vonkajší ventilačný otvor, pričom prietok vzduchu ovplyvňuje dĺžka odsávacieho potrubia, ohyby a druh použitého materiálu.

Nie – Odsávače s recirkulačným režimom nevyžadujú vonkajšie odvetrávanie. Vzduch čistia cez sériu filtrov, ktoré pohlcujú kuchynské výpary a vracajú ho späť do kuchyne.

 

Tip: Zapnite odsávač ešte pred začiatkom varenia, aby bol účinok cirkulácie alebo odsávania efektívnejší.

ŠTÝL VARENIA

Pokiaľ pravidelne varíte aromatické jedlá alebo máte veľkú kuchyňu, budete potrebovať výkonnejší odsávač pár. Nielen kvôli zápachu, ale aj kvôli mastnote, ktorá sa môže zrážať na okolitých povrchoch a špiniť okolité steny alebo nábytok.

VÝKON

Pri výbere odsávača je dobré zistiť si minimálny a maximálny výkon odsávania. Postupujte podľa nasledujúcich výpočtov:

1. Odmerajte dĺžku, šírku a výšku vašej kuchyne

2. Spočítajte objem = dĺžka x šírka x výška

3. Objem x 6 = minimálna rýchlosť odsávania (6 výmen vzduchu za hodinu na ľahké varenie)

4. Objem x 12 = maximálna rýchlosť odsávania (12 výmen vzduchu za hodinu na vyprážanie na oleji)

Odporúča sa rýchlosť medzi 8 a 12.

ÚROVEŇ HLUKU

Pre pokojné prostredie pri varení zvoľte odsávač s nižšou hodnotou decibelov (dB). Odsávače AEG sa pohybujú v rozmedzí 40 až 70 dB. Pre vašu predstavu, šepot je približne 40 dB a bežný rozhovor dosahuje 60 až 70 dB.

Hlučnosť odsávača ovplyvňuje aj konštrukcia odťahového potrubia. Minimalizujte počet ohybov a prierezov a zvoľte materiály znižujúce hlučnosť.

FILTRE A ČISTENIE

Všetky odsávače pár sú vybavené tukovým filtrom, ktorý zachytáva tukové a mechanické čiastočky zo vzduchu. Tukové filtre je potrebné pravidelne vymieňať (jednorazové filtre) alebo čistiť (filtre na opakované použitie). Trvalé kovové tukové filtre možno namočiť a čistiť ručne alebo v umývačke riadu pri intenzívnom programe na 60–70 °C.

Pri recirkulačných odsávačoch pár by sa mali aktívne uhlíkové filtre, ktoré odstraňujú pachy, čistiť alebo vymieňať približne každé štyri mesiace. Niektoré uhlíkové filtre sú umývateľné.

VYBERTE SI SVOJ SPOTREBIČ

Odsávače pár AEG v sebe spájajú výkonné odsávanie, tichý chod a oceňovaný dizajn. Nájdite si taký, ktorý bude vyhovovať vašim potrebám a vkusu.

Objavte naše odsávače pár