Sprievodca nákupom

Chladničky s mrazničkou

SVIEŽOSŤ PRÍRODY ZACHOVANÁ

Náš chladiaci systém TwinTech® zabezpečí optimálne skladovacie podmienky pre všetky druhy ovocia a zeleniny, ktoré nám príroda ponúka. Všetko, od kelu po uhorky, zostane dlhšie čerstvé. Listy sú krehkejšie, jablká chrumkavejšie a každé sústo je plné chuti. Priestranná zásuvka má tú výhodu, že ak si kupujete veľa čerstvých potravín, vždy sa nájde miesto na ich uskladnenie.

TECHNOLÓGIA TWINTECH®

Vďaka chladiacemu systému TwinTech® pracuje chladiaca a mraziaca časť nezávisle na sebe.  Obe časti udržiavajú optimálnu teplotu a vlhkosť tak, aby potraviny zostali dobre zamrazené a dlhšie čerstvé.

aeg-logo-transparent-twintech-small.png

S technológiou TwinTech® je jednoduché skladovať každú ingredienciu pri správnej teplote.

Chladnička s mrazničkou ProFresh

PRIRODZENÉ CHUTE V ŠPIČKOVEJ FORME

Chráňte chuť, nebojte sa straty výživných látok. Uchovávajte čerstvé a mrazené potraviny v tej najlepšej kvalite vďaka systému TwinTech®. Udržiava optimálnu teplotu a vlhkosť s minimálnymi výkyvmi, preto nedochádza k tvorbe námrazy ani k znehodnoteniu kvality čerstvých potravín. Ovocie a zelenina zostanú chrumkavé a plné chutí. Mäso a ryby budú čerstvé a plné nutričných hodnôt, rovnako, ako v deň nákupu.

FLEXIBILNÉ UKLADANIE

Prispôsobte si chladničku presne podľa svojich predstáv vďaka modulárnemu úložnému systému CustomFlex®. Priehradky vo dverách chladničky môžete v okamihu premiestniť, vďaka čomu je úložný priestor flexibilný a využitý vždy na maximum. Zásobníky na bylinky, priehľadné krabičky na syry, bezpečné police na mliečne výrobky, omáčky a korenie. Priehradky s potravinami usporiadajte jednoducho tak, ako vám to práve vyhovuje.

Skladba potravín

Čo budete vo svojej chladničke skladovať?

Čerstvé ovocie a zeleninu – hľadajte chladničky s priehradkami na šalát a hlbokými zásuvkami na veľkú zeleninu. Pokiaľ nakupujete veľa čerstvých potravín, možno budete chcieť väčší priestor v chladničke ako v mrazničke.

Nápoje – zvážte držiaky na fľaše alebo rovno zabudovateľnú vinotéku. Niektoré americké chladničky s mrazničkou majú vo dverách dávkovač ľadu na chladenie nápojov.
 
Mrazené potraviny – ak často zmrazujete veľké množstvo potravín, vyberte si chladničku s čo najväčším mraziacim priestorom.

Sprievodca nákupom

Priestor

Aký typ sa najlepšie hodí do vašej kuchyne?

Side-by-side – veľkokapacitná chladnička a mraznička umiestnené vedľa seba. Vo vybraných modeloch navyše s dávkovačom ľadu a vody alebo priehradkou na víno.

Kombinovaná chladnička s mrazničkou – chladiaca a mraziaca časť sú umiestnené nad sebou s oddelenými dverami pre každú z nich. Na výber máte kombináciu s mrazničkou dole alebo hore.

Zabudovateľná chladnička s mrazničkou – skrytá za dvierkami skrinky, aby ladila s dizajnom vašej kuchyne. Zvážte buď kombinovanú chladničku s mrazničkou alebo ako dva samostatné spotrebiče (chladničku a mrazničku).  

Výška, šírka a hĺbka sa môžu v závislosti od modelu líšiť, preto si prezrite celú ponuku a vyberte si veľkosť a štýl, ktoré najlepšie vyhovujú dizajnu vašej kuchyne.

Nové ikony výkonu chladenia

A) Nový QR kód na naskenovanie pomocou smartfónu

B) Trieda energetickej účinnosti

C) Ročná spotreba energie (kilowatthodina/rok)

D) Súčet objemov mraziacich priehradiek

E) Súčet objemov chladiacich priehradiek a bezmrazového priestoru

F) Emisie hluku šíreného vzduchom

Objem

Objem chladničky a mrazničky sa uvádza v litroch:

  • 100–150 litrov – vhodná pre malé domácnosť (1 až 2 osoby)
  • 150–250 litrov – vhodná pre stredne veľké domácnosti (3 až 4 osoby)
  • nad 250 litrov – ideálna pre veľké domácnosti s 5 a viac členmi

Tip: V chladničke vždy ponechajte trochu voľného priestoru kvôli lepšej cirkulácii vzduchu pre efektívnejšie chladenie.

Vyberte si svoj spotrebič

Chladený losos, ovocie alebo zväzok byliniek, chladničky AEG udržia vaše najvyberanejšie potraviny prirodzene čerstvé po dlhšiu dobu.