SPRIEVODCA PRI KÚPE PRÁČKY

NÁJDITE SI IDEÁLNU PRÁČKU S NAŠÍM SPRIEVODCOM PRI KÚPE

ROZMERY PRÁČKY

Či už potrebujete voľne stojaci alebo zabudovateľný model, vopred sa uistite, že perfektne zapadne. Najprv si preto pomerajte priestor, ktorý máte k dispozícii:

šírka 60 – 48 cm: odporúčame spotrebič s predným plnením
šírka 45 – 40 cm: pozrite sa po práčke s vrchným plnením
hĺbka 48 – 34 cm: do takéhoto priestoru sa hodí úzka práčka s predným plnením

Tip: Ak máte v domácnosti menej miesta, možno by vám vyhovovala práčka kombinovaná so sušičkou 2 v 1. Ak chcete umiestniť na práčku sušičku, pamätajte na to, že si musíte vybrať model s predným plnením. Pozrite si tiež našu montážnu súpravu AEG na vežovú zostavu práčky a sušičky.

KAPACITA PRÁČKY

Pri výbere optimálnej kapacity práčky treba vziať do úvahy nasledujúce aspekty:

Počet ľudí v domácnosti: veľká rodina alebo jednotlivec
Zvyky: koľkokrát za týždeň periete?
Typ a veľkosť bielizne: napríklad posteľná bielizeň, paplóny, prikrývky a závesy si vyžadujú väčší bubon, a teda väčšiu kapacitu práčky.


Všetky práčky AEG sú vybavené technológiou ProSense, ktorá využíva senzory hmotnosti bielizne a automaticky prispôsobuje spotrebu vody a energie podľa aktuálnej dávky bielizne. Šetria tak váš čas aj peniaze a súčasne sa postarajú o správne ošetrenie oblečenia.

NOVÉ IKONY VÝKONU PRÁČOK

A) Nový QR kód. Naskenujte pomocou smartfónu

B) Trieda energetickej účinnosti

C) Vážená spotreba energie na 100 cyklov

D) Menovitá kapacita programu Eco

E) Trieda účinnosti odstreďovania

F) Doba trvania programu Eco

G) Vážená spotreba vody na cyklus

H) Emisie hluku šírené vzduchom

RÝCHLA A TICHÁ ZÁROVEŇ

Pri výbere práčky je potrebné zvážiť ďalšie dve veci:

TICHÉ PRACIE CYKLY

Naše práčky dokážu prať pri hlučnosti len 47 decibelov. Doprajte si pokojnú atmosféru v domácnosti aj počas prania bielizne.

RÝCHLE PROGRAMY

Ak zvolíte krátky program, menšie množstvo bielizne do 3 kg práčka vyperie už za 20 minút. Väčšie objemy rýchlo vyperie program OKOPower (k dispozícii len na vybraných modeloch). Program OKOPower vyperie oblečenie už za 59 minút a pri vynikajúcej účinnosti. Ďalší krátky program MYWash trvá dokonca len 49 minút.

INTELIGENTNÁ PRÁČKA

Prostredníctvom aplikácie My AEG Care si môžete práčku a sušičku pripojiť k smartfónu a ovládať ich rýchlo a komfortne na diaľku. Stačí otvoriť aplikáciu a zadať teplotu prania, typ tkaniny a farbu bielizne. Aplikácia vám navrhne na mieru šitý program, ktorý jednoducho odošlete do spotrebiča. Individuálna starostlivosť o bielizeň priamo z vášho smarfónu.

Stránka konektivity

PRÁČKY S PARNOU FUNKCIOU

Ak sa vyhýbate žehličke a chcete mať oblečenie vyhladené a jemné, zvoľte parný program. Práčky AEG s technológiou ProSteam® sú vybavené doplnkovou funkciou PlusSteam, ktorá umožňuje zaradiť parnú fázu na konci pracieho cyklu, a znížiť tak pokrčenie bielizne až o tretinu. Alebo môžete použiť samostatný parný cyklus ako rýchly a jednoduchý spôsob, ako osviežiť pokrčené oblečenie.  

CERTIFIKÁTY

Certifikát Woolmark je symbol, ktorý udeľuje spoločnosť Woolmark iba výrobkom dostatočne jemným na ošetrovanie vlny. Môžete sa spoľahnúť, že naše práčky sú dostatočne jemné na pranie vlny aj mimoriadne jemných kúskov bielizne.

Práčky AEG ÖKOMix sú navyše certifikované* značkami Ariel a Lenor. Znamená to, že zabezpečujú optimálnu účinnosť čistenia bielizne a vynikajúcu distribúciu aviváže a poskytnú vášmu oblečeniu tú najlepšiu starostlivosť. Každé vlákno sa správne vyčistí a ošetrí, takže oblečenie bude vyzerať aj pôsobiť dlhšie ako nové.

Je to malý ochranca čiernych šiat

Predstavte si práčku, na ktorú sa môžete spoľahnúť, že vaše farebné oblečenie udrží žiarivé a čierne oblečenie zasa rovnako čierne ako v deň, keď ste ich kúpili. To všetko bez kompromisov v kvalite prania. Predstavte si práčku, ktorá perie hĺbkovo. Dôkladne. Zakaždým. Ktorá nerobí kompromisy medzi výkonom a starostlivosťou. Iba technológia SoftWater od AEG čistí a zmäkčuje vodu a poskytuje 60-stupňový čistiaci výkon pri len 30 °C. Zachová farby, tvary a kvalitu každého odevu. S každým ďalším cyklom. Je viac než len práčka. Je to ochranca vašich šiat.

 • Ikona kvapky vody
  Technológia SoftWater

  Čistí a zmäkčuje vodu, aby udržala farby, tvary a kvalitu odevov.

 • ikona trička
  Technológia ÖKOMix

  Unikátna technológia predmiešava prací prostriedok, aviváž a vodu tak, aby bolo postarané o každé vlákno.

 • ikona oblaku
  Technológia ProSteam®

  O tretinu menej záhybov a rýchle osvieženie odevov.

Žiadne blednutie ani po opakovanom praní*

Mäkšia voda je k odevom šetrnejšia. Naša pokročilá technológia SoftWater čistí a zmäkčuje vodu ešte predtým, ako sa dostane do bubna, vďaka čomu pracie prostriedky fungujú účinnejšie aj pri nižších teplotách - rovnaký účinok ako pri praní na 60 °C teraz dosiahnete pri iba 30 °C. Farby si tak po praní zachovajú svoju intenzitu a čierna nevybledne do šedej.

*Testovanie udržania farby bolo vykonané na čiernom polyestere po 50 pracích cykloch na 30 °C.

O tretinu znižuje množstvo záhybov*

Technológia ProSteam® znižuje množstvo záhybov o celú tretinu a minimalizuje nutnosť žehlenia. Vaše oblečenie je rýchlo osviežené, bez toho aby muselo prejsť celým pracím procesom, čo ho chráni pred spraním a opotrebovaním.

Farby milujú soľ

Bez toho aby prišla do priameho kontaktu s odevmi, soľ aktivuje filter pre výmenu iónov, ktorý zmäkčí vodu a odstráni z nej tvrdé minerály a nečistoty. Farby si tak po praní zachovajú svoju intenzitu a čierna nevybledne do šedej.

Predstavujeme obrancu vášho každodenného šatníka

Perfektné výsledky prania získate s programom ÖKOPower už za menej ako hodinu. Program je optimalizovaný pre každodennú starostlivosť o vaše obľúbené kúsky, zmiešanú bielizeň starostlivo vyperie len za 59 minút. Efektívne pranie aj pri nízkych teplotách umožňuje naša unikátna technológia predmiešania pracieho prostriedku, aviváže a vody. Pre mimoriadnu starostlivosť s menšou spotrebou energie.

 • Logo hodín a tričká
  Program ÖKOPower

  Mimoriadne výsledky prania pri 30 °C za menej ako hodinu.

 • logo trička
  Technológia ÖKOMix

  Unikátna technológia predmiešania pracieho prostriedku, aviváže a vody tak, aby bolo postarané o každé vlákno.

 • ikona troch tričiek
  Technológia ProSense®

  Automaticky prispôsobí spotrebu vody, energií a dĺžku prania podľa objemu bielizne.

Dôkladnejšia starostlivosť rýchlejšie. S programom ÖKOPower

ÖKOPower je program pre každodenné pranie, ktorý vám poskytuje všetko, čo potrebujete. Majte bielizeň vypranú len za 59 minút, avšak so skvelými výsledkami a nižšou spotrebou energií. Je to ideálny program pre každodenné použitie, bez kompromisov na výkon či udržateľnosť. Dôkladná starostlivosť rýchlejšie.

Technológia ÖKOMix pre ochranu vlákien

Vďaka technológii ÖKOMix sa každá kvapka aviváže či pracieho prostriedku premieša s vodou, rozpustí sa a aktivuje ešte predtým, než vôbec dorazí do bubna. Je to prvá technológia pre práčky, ktorá úplne rovnomerne rozptýli pracie prostriedky a aviváž, a tak zaistí čistotu a starostlivosť pre každé vlákno.

Až 2x

Užite si až 2x vyššiu účinnosť aviváže s unikátnou práčkou AEG série 8000.*

* Porovnávací test bol vykonaný s jednou dávkou aviváže v práčke AVG verzus dve vyprania s avivážou v bežnej práčke.

Predstavujeme ochrancu elegantnej košele

Udržať si svoj profesionálny vzhľad každý deň by malo byť jednoduché. Práčky AEG série 7000 udržia vaše košele dokonale elegantné a znižujú potrebu žehlenia.

Technológia ProSteam® vám umožní na konci pracieho cyklu využiť silu pary alebo použiť samostatný parný program pre osvieženie oblečenia, bez toho aby ho bolo nutné prať. Ušetrí vám tak nielen čas, ale aj nutnosť chemického čistenia. Menej žehlenia znamená menšie opotrebovanie vlákien a tie si tak dlhšie udržia svoj vzhľad aj kvalitu.

Udržuje vaše oblečenie dokonalé. Každý deň.

 • Ikona oblaku
  Technológia ProSteam®

  O tretinu menej záhybov a rýchle osvieženie odevov.

 • Ikona troch tričiek
  Technológia ProSense®

  Automaticky prispôsobí spotrebu vody, energií a dĺžku prania podľa objemu bielizne.

 • Ikona tričká so znamienkom plus
  Funkcia SoftPlus

  Zlepšuje rozptýlenie aviváže, čím chráni oblečenie a dodáva mu jemnosť.

O tretinu menej záhybov

Použitie funkcie PlusSteam® na konci pracieho cyklu znižuje pokrčenie odevov až o 30 %. Samostatným parným programom tiež môžete osviežiť svoje oblečenie a zbaviť ho tak nechcených pachov. To všetko znamená menej žehlenia, menej chemického čistenia, menej opotrebovania vlákien. Perfektné výsledky za zlomok obvyklej námahy.

Funkcia PlusSteam

Nové a vylepšené riešenie naparovania vám umožňuje na konci pracieho cyklu pridať paru. Pre menej záhybov a menej žehlenia.

A: Tradičné riešenie naparovania (vypranie, vysušenie a nakoniec naparenie)
B: Nové riešenie naparovania (pranie a naparovanie naraz)

Zoznámte sa s ochrancom vašich klasických kúskov

Kvalitné oblečenie je tu na to, aby sme ho nosili. Kúsky pre každý deň však vyžadujú starostlivosť, aby svoju kvalitu nestratili. Práčky AEG série 6000 dôkladne zmerajú každú dávku bielizne, aby pre ňu každý cyklus nastavili na mieru a vypočítali presne takú spotrebu vody a energie, aká je potrebná.

 • Ikona troch tričiek
  Technológia ProSense®

  Automaticky prispôsobí spotrebu vody, energií a dĺžku prania podľa objemu bielizne.

 • Ikona trička so znamienkom plus
  Funkcia SoftPlus

  Zlepšuje rozptýlenie aviváže, čím chráni oblečenie a dodáva mu jemnosť.

 • Ikona dvoch vodovodných kohútikov
  Teplá a studená prípojka

  Ušetrite až 50 % energie použitím prípojky alebo zásobnej teplej vody.

  Funkcie sa môžu líšiť v závislosti od modelu.

Dvojnásobne efektívna starostlivosť

Technológia ProSense® prispôsobuje spotrebu vody, energií a čas prania podľa dávky bielizne, či už ide o jediné tričko alebo bielizeň za celý týždeň. Umožňujú to špecifické senzory, ktoré inteligentne ovládajú nastavenie cyklu a starajú sa o to, aby sa vaša bielizeň prala iba tak dlho, ako je to nutné. To zaisťuje, že textílie trpia menším opotrebovaním a dlhšie si udržujú farbu a textúru.

S technológiou ProSense® získate:

Rýchlejšiu detekciu objemu - rýchlo prispôsobí prací cyklus po štarte programu.

Vyššia presnosť - optimalizuje prací cyklus na základe typu textilu detekciou objemu bielizne a meraním absorpcie vody.

Väčšia flexibilita - prací cyklus prispôsobí aj tým najmenším dávkam (1-2 kg).