VIAC STAROSTLIVOSTI O VAŠE ODEVY

Naše odevy sú viac než len kusy látky. Rozprávajú náš životný príbeh, sú odrazom našej osobnosti. Čím pozornejšie sa o svoje odevy budeme starať, tým lepšie sa v nich budeme cítiť. Práčky a sušičky AEG poskytnú vášmu oblečeniu tú najlepšiu starostlivosť a obľúbené kúsky vám tak dlhšie vydržia. Navyše vám pomôžu šetriť rozpočet aj životné prostredie.

PREČO SA STARAŤ O OBLEČENIE?

Naše obľúbené odevy nám často pripomínajú najkrajšie životné momenty. Ale ak stratia tvar, farbu a vzhľad, ktorý na nich tak milujeme, zostanú zastrčené v zadnej časti šatníka. To však už dnes nemusí platiť – existuje totiž mnoho spôsobov, ako sa o odevy starať lepšie, a ešte viac dôvodov, prečo to urobiť: uchováme si svoje spomienky a ochránime životné prostredie. Preto je naša starostlivosť taká dôležitá.

Žena v čerstvo vypranej striebornej hodvábnej blúzke

Starajte sa o spomienky

Naše oblečenie je oveľa viac než len zošité kusy látky. Uchováva nám spomienky. Rozpráva príbehy. A hoci sa to nezdá, nenosíme v priemere 80 % oblečenia, ktoré vlastníme. Ak budete venovať svojmu oblečeniu viac starostlivosti, prispejete k tomu, aby sa z módy vytratila kultúra vyhadzovania. So svojimi obľúbenými kúskami odevov môžete napísať ešte ďalšie kapitoly životných príbehov.

Fialová hodvábna blúzka doplnená šperky
Obrázok hladkého a pekne voňajúceho červeného hodvábu

Potešte svoje zmysly

Pri rozhodovaní, čo si oblečiete, nezáleží len na tom, ako odevy vyzerajú. Štúdie nášho správania preukázali, že pri výbere oblečenia zapájame všetky zmysly: od hmatu až po čuch. Páči sa nám príjemný pocit hebkého oblečenia a vôňa čerstvo vypranej bielizne. Užívajte si ten skvelý pocit – s našou kombinovanou práčkou so sušičkou ho budete mať na dosah neustále. Stačí spustiť nonstop program prania a sušenia.

Krabica s nákupom

Aj pri praní môžete chrániť životné prostredie

Odevný priemysel má výrazný vplyv na životné prostredie. Ak však budeme pristupovať k starostlivosti o bielizeň novým spôsobom, môžeme aj my prispieť k jeho ochrane. So správnou technológiou prania a sušenia nám odevy vydržia dlhšie a nemusíme tak stále nakupovať ďalšie oblečenie, stačí otvoriť šatník. Naše nové sušičky bezpečne vysušia dokonca vlnu aj hodváb a zabezpečia tak dlhšiu životnosť pre tie najchúlostivejšie textílie. Ak vám odevy vydržia napríklad len o 9 mesiacov dlhšie, znížite vy sami negatívny dopad na životné prostredie o 20 až 30 %.

Žena v čerstvě vyprané stříbrné hedvábné blůze
Systém AbsoluteCare®

Teraz môžete aj doma prať a sušiť oblečenie, o ktorom ste si mysleli, že je určené len na chemické čistenie v čistiarni.

Bubnová sušička AEG řady 8000

Ochranca jemných blúzok

Objavte starostlivosť, ktorá je voči vašim najchúlostivejším odevom taká šetrná ako sušenie na podložke. V sušičke AEG bez následkov usušíte aj svoju obľúbenú 100 % hodvábnu blúzku. Uchová si svoju kvalitu aj tvar a navyše bude menej pokrčená než pri prirodzenom sušení na vzduchu. To všetko vám umožnia naše sušičky série 8000 so systémom AbsoluteCare®.

Modrá bavlna s ikonou praní při 30 stupních přes horní část

Ušetrite peniaze

Moderné práčky vám poskytnú vynikajúce výsledky prania už pri nízkych teplotách. Tým šetria vaše financie aj životné prostredie a pomáhajú uchovávať odevy dlhšie ako nové. Moderná práčka dokáže ušetriť až o 80 % viac energie ako práčka, akú ste si kúpili pred 5 rokmi. Investujte do najnovšej technológie a šetrite peniaze praním pri teplote 30 °C.

Žena v čerstvě vyprané červené hedvábné blůze
TECHNOLÓGIA ÖKOMix

Vďaka predbežnému zmiešavaniu pracieho prostriedku a neskôr aj aviváže s vodou sa pracie prostriedky dostanú ku každému vláknu.

Pračka AEG řady 8000

Ochranca jemných blúzok

Vaše košele potrebujú šetrnú starostlivosť, aby si uchovali svoju kvalitu aj po mnohých praniach. Naše práčky série 8000 s technológiou ÖKOMix doprajú oblečeniu dôkladné a jemné pranie aj pri nízkych teplotách. Predlžujú tak životnosť odevov.

ŽIVOTNÝ CYKLUS TEXTILU

Aj malé zmeny často predstavujú obrovský rozdiel. A to platí aj v starostlivosti o odevy. V dnešnej dobe meníme oblečenie oveľa častejšie než naše predchádzajúce generácie. Ak chcete, aby vám oblečenie vydržalo dlho ako nové – tak ako vašim starým rodičom – neznamená to, že sa musíte držať zastaraných postupov. Pozornejšie nakupovanie, drobné vylepšenie spôsobu prania a moderné technológie ošetrovania odevov predĺžia vášmu oblečeniu život o niekoľko rokov.

VŠETKO ZAČÍNA V PREDAJNI

Modrá bavlnená tkanina

Zamerajte sa na dobrú kvalitu

Prvotriedne spracovanie a ušitie odevu znamená jeho dlhšiu životnosť. Dobrá kvalita niečo stojí, ale oplatí sa. Vyhľadávajte prírodné, trvanlivá vlákna, ako sú bavlna a vlna. Na švíkoch a lemoch by nemali byť záhyby a nepravidelné miesta. Skontrolujte, či z gombíkov netrčia uvoľnené nite. Odev, ktorý spĺňa tieto požiadavky na kvalitu, obstojí v skúške času. Ak si všimnete známky nedbanlivého spracovania, nechajte oblečenie radšej na vešiaku.

Vaňa s vodou a pridanými škodlivými chemikáliami

Voľte organické materiály

Dopad oblečenia na životné prostredie môžete ovplyvniť už v okamihu, keď vojdete do predajne. Výroba 1 kg textílií si vyžaduje v priemere 1 kg chemikálií. Vyberajte si preto odevy vyrobené z organických textílií a obnoviteľných alebo recyklovateľných materiálov. Pri ich výrobe sa spotrebuje menej energie a chemikálií. Organické textílie ako bavlna sú navyše trvanlivejšie a pomáhajú redukovať uhlíkovú stopu.

To, čo sa svojím oblečením robíme po jeho zakúpení, má vplyv na jeho životnosť aj na životné prostredie. Stačí viac starostlivosti a zlepšíme oboje. Nižšia spotreba znamená miernejšiu záťaž pre životné prostredie.

Menej prania, lepšia starostlivosť

Len veľmi málo odevov je potrebné prať po každom nosení. Neperte oblečenie zbytočne. Počkajte, kým sa vám nenahromadí väčšie množstvo bielizne potrebné na naplnenie práčky. Ušetríte tak energiu aj vodu. K úspore vám pomôže aj technológia OptiSense. Automaticky pre každú dávku bielizne upraví čas, spotrebu vody a elektrickej energie. Zaručí najlepšie ošetrenie každého typu oblečenia a výrazne znižuje jeho opotrebovanie vplyvom nadmerného prania.

Čerstvo vypraná čierna a červená tkanina
TECHNOLÓGIA SOFTWATER

Vyperte rovnako dôkladne ako pri 60° už pri teplote 30 °C.

Práčka AEG série 9000

FARBY NEBLEDNÚ

Tiež si prajete, aby si vaše oblečenie navždy uchovalo príjemnú mäkkosť a živé farby? Technológia SoftWater v práčkach AEG série 9000 odstraňuje z vody nečistoty, ktoré môžu tkaninám škodiť, ešte skôr, než sa voda do bubna vôbec dostane. Pracie prostriedky potom fungujú lepšie dokonca aj pri nízkych teplotách, ktoré sú k vášmu oblečeniu rozhodne šetrnejšie.

S našou pomocou zvládnete aj tie najťažšie úlohy v starostlivosti o bielizeň ľahko a rýchlo

 • Červenej hodváb na čiernom pozadí
  Prací prostriedok na jemnú bielizeň

  Používajte špeciálne pracie prostriedky, ktoré neobsahujú enzýmy na báze proteínov. Tie totiž môžu poškodiť vlnu a hodváb.

 • Ručné pranie červeného odevu
  Najprv odstráňte škvrny

  Akúkoľvek škvrnu čo najskôr namočte do studenej vody, aby sa špina neusadila vo vláknach.

 • Svieža červená košeľa
  Uchovajte žiarivé farby

  Na pranie farebnej bielizne sú najvhodnejšie pracie prostriedky bez obsahu bielidiel. Naopak pri praní bielej bielizne použite prášky na báze bielidiel, aby biela zostala skutočne bielou.

TECHNOLÓGIA PROSTEAM®

Doprajte si rýchlo osviežené odevy a až o 30 % menej pokrčenia.

Práčka AEG série 7000

OCHRANCA HLADKÝCH KOŠIEĽ

Keď nechcete tráviť toľko času žehlením, naša séria 7000 s technológiou ProSteam® vám umožňuje dokončiť prací program parnou fázou alebo spustiť samostatný program osvieženia pomocou pary. Krátke, šetrné parné programy bezpečne odstraňujú pachy a znižujú pokrčenie suchých tkanín.

Modelky oblečené v hodvábnom, vlnenom a outdoorovom oblečení

UPRAVTE SI SUŠENIE NA MIERU

Na mieru šitú ochranu vášho oblečenia ponúkajú iba spotrebiče AEG série 8000 so systémom AbsoluteCare®. Presne regulované pohyby bubna a precízna teplota zabezpečujú šetrné sušenie odevov a zachovanie vzhľadu a kvality oblečenia. Ochráni všetky druhy materiálov od vlny a hodvábu až po funkčné outdoorové oblečenie.

Zredukovať, recyklovať, znovu použiť

Až 95 % textílií, ktoré vyhadzujeme, je možné znovu použiť alebo recyklovať. Ak je oblečenie v dobrom stave, darujte ho na charitu. Nebojte sa tiež použiť oblečenie kreatívne, zamyslite sa nad jeho ďalším využitím a nájdite mu vo svojej domácnosti nové miesto. Alebo ho môžete odovzdať na recykláciu a vrátiť späť prírode. Recyklácia znižuje množstvo odpadu a šetrí energiu aj vodu. Ohľaduplnosť k životnému prostrediu navyše nikdy „nevyjde z módy“.

Chráňte svoje odevy pred následkami zastaraných rád

S vývojom technológií by sa mali vyvíjať aj naše pracie návyky. My však často zo zvyku perieme a sušíme zastaraným spôsobom a nedokážeme moderné postupy využívať naplno. Škodíme tak nielen našim odevom, ale aj životnému prostrediu. Preto sme si posvietili na niektoré štítky, ktoré už dnes nie sú aktuálne.

Bielizeň namočená vo vani plnej vody

30 je nových 40

Na štítkoch nie sú uvedené odporúčané teploty, ale maximálne teploty. Obvykle stačí bielizeň vyprať pri nižšej teplote. Ochránite tým farby a vlákna vašich odevov a spotrebujete menej energie. Naša práčka ÖKOMix poskytne oblečeniu výnimočnú starostlivosť už pri 30 °C. Technológia ÖKOMix zabezpečuje, že sa prací prostriedok a aviváž zmieša s vodou skôr, než sa dostanú do bubna. Dôkladne sa tak rozpustia a plne sa aktivujú už pri nižšej teplote.

Žena v čerstvo vypraných čiernych šatách

Čierna zostane čierna

Filtračný systém s iónovou výmenou SoftWater, ktorým sú vybavené práčky AEG série 9000, predstavuje prvú technológiu svojho druhu na svete. Odstraňuje nečistoty z vody ešte predtým, než sa dostane do bubna. Pracie prostriedky potom pracujú účinnejšie, takže dosiahnete rovnaký výsledok už pri 30 °C ako pri 60 °C. Šetrnejšie k životnému prostrediu, šetrnejšie voči vášmu oblečeniu.

Schválené spoločnosťou Woolmark

Naše spotrebiče získali osvedčenie, že sa dokážu postarať dokonca aj o vašu vlnenú bielizeň, ktorá je inak určená „iba na ručné pranie“. 

Zelená etiketa Woolmark

ZABUDNITE NA RUČNÉ PRANIE 

Zabudnite na to, čo ste vždy počúvali. Pranie v ruke nie je najšetrnejší spôsob čistenia jemného oblečenia. Je náročné na čas aj spotrebu vody a namáha vlákna viac, ako si myslíte. Moderné spotrebiče s programami na vlnu a hodváb perú pri nízkych otáčkach aj teplote a poskytujú tak vašej jemnej bielizni tú najlepšiu možnú starostlivosť. 

Vyhnite sa chemickej čistiarni

Náročné chemické čistenie je drahé, zaťažuje životné prostredie a z dlhodobého hľadiska neprospieva ani vašim odevom. Môžete sa mu však vyhnúť. Moderné práčky sú dostatočne jemné na to, aby ošetrili aj odevy určené výlučne na chemické čistenie, a to bez chemikálií. V našej práčke so sušičkou ÖKOKombi Plus môžete svoje obľúbené kúsky bezpečne vyprať a vysušiť pri výrazne nižších teplotách. To platí aj pre oblečenie určené iba na ručné pranie.

Práčka so sušičkou ÖKOKombi Plus

Prvé práčky so sušičkou na trhu, ktoré získali modrý certifikát Woolmark.

Modrý certifikát spoločnosti Woolmark

Účinnosť sa snúbi s výkonom

Práčka so sušičkou ÖKOKombi Plus vám prinesie úsporu priestoru, času i energie. Spája v sebe špičkovú technológiu prania a sušenia, takže môžete bezpečne prať a sušiť dokonca aj veľmi jemné tkaniny, ako je vlna. To všetko pri spotrebe energie a vody, ktorá je až o 40 % nižšia ako pri porovnateľných spotrebičoch.

Laboratórium firmy Adidas zamerané na vývoj inteligentného oblečenia s manekýnkou

Zaujíma vás, čo bude ďalej?

The Next Black je náš dokumentárny film o tom, čo môžeme očakávať v budúcnosti. Pozreli sme sa do pomyselnej krištáľovej gule, aby sme pochopili, ako bude vyzerať starostlivosť o bielizeň v budúcnosti. Spolupracovali sme pritom s návrhármi a lídrami v oblasti módy, ako sú spoločnosti Adidas alebo Patagonia. Pozývame vás, aby ste spolu s nami objavili budúcnosť odievania a starostlivosti o bielizeň.

Dúfame, že sme vám pomohli odhaliť spôsoby, ako sa o svoje obľúbené kúsky starať lepšie. Nie sú to totiž len obyčajné nite a vlákna. Ukrývajú v sebe váš príbeh. Zabezpečte im tú najlepšiu starostlivosť so spotrebičmi AEG.