NOVÁ DEFINÍCIA LEPŠEJ BUDÚCNOSTI

Naše pokrokové inovácie pomáhajú vytvárať lepšiu budúcnosť. V oblasti trvalo udržateľného rozvoja veríme skôr na činy ako slová. Preto sú naše ciele viac než len obyčajné čísla. Naše ciele sú pre nás dôležitými míľnikmi, ktoré nás posúvajú vpred a napĺňajú uspokojením, že robíme niečo užitočné pre svet, v ktorom žijeme.

Klimaticky neutrálni do roku 2030

Naším poslaním je stať sa vaším partnerom prvej voľby a poskytovať vám najlepšie inovatívne riešenia a možnosti vo svojom odbore. Darí sa nám to vďaka silným globálnym značkám a špecializovaným tímom odborníkov, ktorí rozumejú trhu a prostrediu, v ktorom pôsobia.


Žena stojící na vrcholu hory

Kľúčové míľniky od roku 2015:

  • 50% text

    Polovica našej celkovej spotreby energie teraz pochádza z obnoviteľných zdrojov.

  • 71% text

    Prevádzkové emisie CO2 sme znížili o 71 %.

  • 24% text

    Emisie CO2 z primárnej dopravy sme znížili o 24 %.

Úspešne sme tiež zaviedli našu prvú 100 % „zelenú“ trasu. V oblasti Milána po nej zákazníkom dodávame produkty nákladnými elektromobilmi. S viac ako 34 000 najazdenými kilometrami sme už ušetrili vyše 21 ton CO2.

Ako to robíme

Zameriavame sa na zníženie našej ekologickej stopy. Preto optimalizujeme využívanie energie a ďalších zdrojov v rámci celej prevádzky a prechádzame na obnoviteľné zdroje energie.

Prečo to robíme

Naším cieľom je uplatnenie najmodernejších postupov v rámci prevádzky, ktoré zároveň umožnujú čo najefektívnejšie využívanie dostupných zdrojov. To všetko odráža naše hodnoty a to, čo ako spoločnosť symbolizujeme. Podieľať sa aktívne na udržateľnej budúcnosti je dôležité tak pre našich zamestnancov, ako aj pre spotrebiteľov.

+ 400 ton recyklovaných plastov použitých v roku 2020

Našou ambíciou je smerovať viac k recyklácii a systémom, ktoré zaisťujú maximálne využitie a zhodnotenie zdrojov vďaka obnoviteľným a opätovne použiteľným materiálom. Preto sme zvýšili percento recyklovaného plastu v našich spotrebičoch a zároveň znížili spotrebu plastov z primárnych zdrojov.

Ako to robíme

Postupne prechádzame k šetrnejšiemu a efektívnejšiemu využívaniu zdrojov, tzn. integrujeme recyklované materiály do našich produktových platforiem, podporujeme recyklovateľnosť, používame udržateľnejšie obalové riešenia, zvyšujeme dostupnosť náhradných dielov na opravy našich výrobkov a vyvíjame cirkulárne obchodné riešenia.

Prečo to robíme

Zvýšením množstva vysoko kvalitných recyklovaných materiálov v našich výrobkoch môžeme zásadne prispieť v boji proti zmene klímy. Získavaním ocele zo šrotu môžeme významne znížiť našu uhlíkovú stopu z materiálov. Emisie je možné znížiť aj predĺžením životnosti našich výrobkov.

To je možné dosiahnuť podporou viacerých cirkulárnych obchodných modelov alebo poskytovaním popredajných služieb, ktoré v konečnom dôsledku lepšie využívajú zdroje.

Ako chutí budúcnosť

Meníme zabehané spôsoby varenia. Naše inovácie vám umožnia pozdvihnúť kulinárske zručnosti na vyššiu úroveň a objaviť nové chute. S AEG dosiahnete vždy dokonalé výsledky – zdravo a úsporne.


Hostina se stolem plným zeleniny

Uspokojte sa iba s čerstvosťou

Chráňte potraviny s precíznosťou. Zodpovedne. Naše chladničky sú vyvinuté tak, aby chránili kvalitu potravín vďaka pokročilej regulácii teploty a vlhkosti a priehradkám určeným presne pre váš typ potravín. Môžete tak zachovať vitamíny, šťavnatosť a minimalizovať plytvanie potravinami. Urobte pozitívne kroky pre budúcnosť tým, čo jete.

Zistiť viac

Pridajte paru

Naše parné rúry dávkujú presné množstvo pary, aby sa v potravinách uchovala chuť a vlhkosť, rovnako ako vitamíny aj živiny. Varenie v pare nenarúša textúru, takže zelenina je šťavnatejšia a chlieb z predvčerajška opäť ako čerstvý. Pri varení v pare preniká teplo do potravín hlbšie a rýchlejšie, čo môže skrátiť dobu varenia až o 30 %.

Zistiť viac

Prejdite k udržateľnosti

Intuitívne posuvné ovládanie umožňuje nastaviť dĺžku – a udržateľnosť – každého cyklu umývania riadu. Takže ak máte dostatok času, môžete ľahko predĺžiť cyklus na ekonomickejšie riešenie.

Môžete sa tak starať o životné prostredie a zároveň si na mieru prispôsobiť cykly umývania riadu.

Zistiť viac

Dlhšia životnosť oblečenia

Vytvárame riešenia, ktoré menia zabehnuté stereotypy v starostlivosti o oblečenie. Vďaka inovatívnym a zodpovedným technológiám aj novým skúsenostiam môžete zabudnúť na zastarané zvyky a udržať svoje oblečenie dlhšie ako nové.


Muž stojící vedle pračky

Mäkká voda, výrazné farby

Technológia AEG SoftWater® čistí a zmäkčuje vodu tým, že z nej filtruje minerálne látky, ako sú vápnik a horčík.

Nielenže vám tak umožní znížiť potrebnú teplotu na pranie, a tým ušetriť energiu, ale zabráni aj vyblednutiu farieb, zachová tvar a mäkkosť oblečenia. Vaše obľúbené kúsky oblečenia tak vydržia dlhšie.

Zistiť viac

Osvieženie parou

Vďaka technológii ProSteam® nemusíte svoju jemnú bielizeň hneď prať, ale stačí ju pred ďalším nosením len osviežiť parou. Naparovanie je šetrné k odevom, šetrí energiu a spotrebuje až o 96 % menej vody. S funkciou PlusSteam® môžete navyše pridať naparovanie na koniec pracieho cyklu a znížiť tak pokrčenie až o tretinu.

Zistiť viac

Presne toľko, koľko potrebujete

Systém AEG AutoDose zváži vloženú bielizeň a automaticky dávkuje presne toľko pracieho prostriedku, koľko treba. Vďaka tejto technológii bude oblečenie chránené pred vyblednutím, zrazením a predčasným opotrebovaním – nadmerná dávka pracieho prostriedku totiž urýchľuje poškodenie textilných vlákien. Presné dávkovanie znamená precíznu starostlivosť.

Zistiť viac