Staráme sa o životné prostredie

Staráme sa o životné prostredie

Mikroplasty máme pod kontrolou

Mikroplasty predstavujú veľkú záťaž pre životné prostredie. Hromadia sa vo vode, v pôde aj vo vzduchu. Až 35 % z ich celkového objemu sa uvoľňuje pri praní syntetických materiálov a s odpadovou vodou sa následne dostávajú do celého ekosystému, kde ohrozujú predovšetkým vodné živočíchy.

Budúcnosť našej prírody nám nie je ľahostajná, preto prichádzame s riešením v podobe filtra mikroplastových častíc.

Zachytí až 90 % mikrovlákien

Filter mikroplastových častíc AEG je z 50 % vyrobený z recyklovaných plastov. Filter dokáže zachytiť až 90 % mikrovlákien s veľkosťou menšou než 45 mikrónov, ktoré sa v priebehu pracieho cyklu uvoľnia zo syntetického oblečenia. Pri každom praní tak znižuje ekologickú záťaž.

Jednoduchá inštalácia

Filter mikroplastových častíc AEG je externé príslušenstvo, ktoré sa inštaluje na stenu vedľa práčky vo výške približne 110 cm od podlahy. Nad filtrom musí zostať priestor aspoň 40 cm kvôli jeho čisteniu. K práčke sa pripojí cez vstupné a výstupné hadice a počas každého cyklu potom voda automaticky prechádza cez filter, ktorý zachytáva mikroskopické čiastočky plastov.

Čistenie a výmena filtrov

Filter je potrebné pravidelne čistiť raz týždenne alebo keď indikátor čistenia sčervená. Filtračnú vložku je vhodné vymeniť raz za 6 mesiacov.

Samotné čistenie filtrov je jednoduché. Filtračná patróna sa vysunie a odskrutkuje sa horný kryt. Z neho sa vyleje nadbytočná voda, čím sa zároveň resetuje indikátor čistenia. Mikroplastové vlákna zachytené vo filtračnej patróne sa vyhodia do zmiešaného odpadu a patróna sa následne vyčistí kefkou a vodou. Filtračná patróna s krytom sa vráti späť a filter mikroplastových častíc je pripravený na ďalšie použitie.

Filter a príslušenstvo kúpite v našom e-shope